26 minut
Tep 24

26. únor 2011

Obsah dílu

Rakovina prostaty — Vliv kanadských brusinek na infekce močových cest — Dětská obvodní lékařka Eva Schallerová z Radvanic a Bartovic

Části dílu

00:53
Rakovina prostaty
  Tichá nemoc, která zbytečně zabíjí ? rakovina prostaty. Je třetí nejčastější příčinou úmrtí českých mužů. 59letý inženýr z Prostějova s ní bojuje už druhým rokem . V Olomouci podstoupil operaci speciálním robotem, který zajistí chirurgovi desetinásobné zvětšení a obdivuhodnou přesnost ? uvidíte, jak to funguje. Taky se ale dozvíte, jak poměrně snadno lze nemoc hlídat a odhalit ji ve stadiu, kdy se dá léčit.
  08:07
  Vliv kanadských brusinek na infekce močových cest
   Známý olomoucký profesor, biochemik a lékař Vilím Šimánek se na naléhání kolegy urologa nechal prohlédnout a diagnóza- rakovina prostaty přišla ještě včas. právě kvůli ní se pustil do výzkumu, který by ho jinak nenapadl. Zkoumal totiž původně vliv kanadských brusinek na infekce močových cest u žen, vlastní nemoc ho ale přiměla zacílit výzkum na muže. Fakt, že kanadská brusinka zabírá i na ně, zveřejnil i prestižní britský časopis.
   15:00
   Špatné ovzduší na Ostravsku
    Když za své pacienty nemůže dýchat - a že by to potřebovali - vyrazila dětská lékařka Eva Schallerová z ostravských Radvanic a Bartovic do boje. Léta bušila na dveře institucí, aby upozornila na příliš nemocné děti ve svém obvodu. Dočkala se výtek, že je špatná doktorka. Špatné je ale ovzduší. Právě ona z něho udělala téma pro politiky a především vědce, a sama se podílela na unikátních výzkumech.
    23:58
    Stručně
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     5. březen 2011

     Přehled dílů

      

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám