26 minut
Tep 24

17. únor 2013

Obsah dílu

Telemedicína — Život s kardiostimulátorem — Nahradí jednou roboti lékaře?

Části dílu

00:48
Telemedicína
  V Česku přibývá lidí, kteří jsou pod dohledem domácího monitoringu. A narůstá taky počet nemocnic, které spolu komunikují pomocí telemostů a navzájem sdílí a konzultují výsledky z nejrůznějších vyšetření. A dokonce ? operatér už nemusí stát přímo nad pacientem na operačním sále, ale může řídit zákrok třeba ze své kanceláře. To všechno je realita s názvem telemedicína, jednoduše řečeno léčení na dálku. Hlavní cíl: omezit nepřesné diagnózy a zabránit chybám.
  08:39
  Život s kardiostimulátorem
   Jak se žije těm, kteří jsou 24 hodin denně pod dohledem přístroje? Dá se na to zvyknout? Jana Vorlického zachránili lékaři z nemocnice v Českých Budějovicích a už čtyři roky žije s kardiostimulátorem, který jeho srdce hlídá.
   16:23
   Nahradí jednou roboti lékaře?
    Nejsmělejší vize telemedicíny počítají s lékařskými zásahy prováděnými na dálku. Technicky je to možné už teď - a chirurg může ovládat robotické operační nástroje třeba na druhém konci světa. Při experimentech se zvířaty jsou ale výzkumy ještě dál: vědci se snaží vytvořit roboty, kteří by zvládli operaci sami bez toho, aby je řídil člověk. Nahradí jednou roboti lékaře?
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    23. únor 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám