Úvod

Neděle 23. 6. 2019 po půlnoci

To, že se najdou kuchaři a cukráři, kteří budou chtít poměřit svoje síly, schopnosti i originální nápady a vyzvat náš tým Kuchařské pohotovosti na souboj, bylo jen otázkou času. A skutečně se ozvali. Libor a Radek jsou docela pěkně vykutálená dvojice a dovedou vymyslet bezpočet legrácek, ale hlavně jsou šikovní a jejich práce je baví, tak proč by si ji nezpestřili jedním takovým kulinářským soubojem. Navíc Iva, majitelka nové restaurace a také jejich šéfová, má pro podobné nápady pochopení. A netradiční prověrku svých zaměstnanců by vlastně uvítala. A tak velmi ráda pozvala tým Kuchařské pohotovosti, který výzvu na nefalšovaný kuchařský duel samozřejmě s nadšením přijal a ihned vyrazil na cestu za svými odvážnými soupeři.
Po vzájemném seznámení přišlo na řadu rozhodnutí, jaké menu budou oba tábory vlastně připravovat. Nakonec byly vybrány vepřové spirálky se švestkami a sýrem jako předkrm, kuře a la bažant jako hlavní chod, a cukráři udělají tvarohový dort s ovocem a kávovou šlehačkou. Zadání je tedy společné, ale každý se s ním musí vypořádat pěkně podle vlastního receptu.

Recepty

Štítky

brambory, bylinky, dezert, drůbež, koření, kuřecí maso, olej, předkrm, příloha, slanina, švestky, vepřové maso, zelí

Příští zásah

Fotografie

Salát kam se podíváš

19. 9. 2009 10:10 ČT1

Paní Pavla miluje léto a moc ráda by si ho prodloužila, jak jen nejvíce to bude možné. A proto požádala náš tým o přípravu malé oslavy, kterou si sama pro sebe nazvala "párty na oslavu…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení