Úvod

Sobota 27. 2. 2021 po půlnoci

To, že se najdou kuchaři a cukráři, kteří budou chtít poměřit svoje síly, schopnosti i originální nápady a vyzvat náš tým Kuchařské pohotovosti na souboj, bylo jen otázkou času. A skutečně se ozvali. Libor a Radek jsou docela pěkně vykutálená dvojice a dovedou vymyslet bezpočet legrácek, ale hlavně jsou šikovní a jejich práce je baví, tak proč by si ji nezpestřili jedním takovým kulinářským soubojem. Navíc Iva, majitelka nové restaurace a také jejich šéfová, má pro podobné nápady pochopení. A netradiční prověrku svých zaměstnanců by vlastně uvítala. A tak velmi ráda pozvala tým Kuchařské pohotovosti, který výzvu na nefalšovaný kuchařský duel samozřejmě s nadšením přijal a ihned vyrazil na cestu za svými odvážnými soupeři.
Po vzájemném seznámení přišlo na řadu rozhodnutí, jaké menu budou oba tábory vlastně připravovat. Nakonec byly vybrány vepřové spirálky se švestkami a sýrem jako předkrm, kuře a la bažant jako hlavní chod, a cukráři udělají tvarohový dort s ovocem a kávovou šlehačkou. Zadání je tedy společné, ale každý se s ním musí vypořádat pěkně podle vlastního receptu.

Recepty

Štítky

brambory, bylinky, dezert, drůbež, koření, kuřecí maso, olej, předkrm, příloha, slanina, švestky, vepřové maso, zelí

Příští zásah

Fotografie

... a šneka sníš?

28. 3. 2009 10:00 ČT1

Paní Lucie je výborná kuchařka, často a ráda zve svoje i manželovy rodiče na nedělní obědy. Připravila bezpočet specialit, na kterých si všichni pochutnávají, ale nebyl by nedělní oběd nedělním…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení