Úvod

Pátek 22. 2. 2019 po půlnoci

​Kdo by nevzpomínal na lahůdky, které ochutnal při svých cestách do zahraničí nebo na dovolené u moře. Stejně tak Barbora, která navštívila svoji sestru Vendulu, pobývající na studijní stáži ve Španělsku. Obě dívky tam doslova okouzlila tamní jídla a zejména jejich tradiční paella. Po návratu domů jim to nedalo a hned ji zkoušely připravit, ale podle toho, že zavolaly na pomoc tým Kuchařské pohotovosti, se zdá, že to nebylo zas tak úplně jednoduché. Přání nezůstalo jen u paelly, ale Barbora si jako překvapení pro svou sestru a vlastně celou rodinu naplánovala celé menu inspirované Španělskem. A tak tento díl bude výletem do španělské kuchyně z pohledu a podle chutí Češky.
A co budeme připravovat? Španělské "jednohubky" tapas, studenou polévku gazpacho, samozřejmě paellu s krevetami, slávkami a kuřecím masem a jako dezert to bude crema catalana se skořicovými kroužky.

Recepty

Štítky

dezert, kuřecí maso, listové těsto, mořské plody, paprika, polévka, předkrm, rajčata, rýže, španělská kuchyně, víno

Příští zásah

Fotografie

Dámský dietní dýchánek

27. 3. 2010 09:55 ČT1

Pavlína a její kamarádky se často a rády navštěvují, mají rády svoje dívčí večírky a svoje dívčí starosti či radosti. Vymýšlejí nejrůznější recepty na dietní jídla, ale jejich nápady nejsou bez…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení