Úvod

Sobota 5. 12. 2020 po půlnoci

"Chtěla bych sestavit menu pro opravdové labužníky, kteří nemají v lásce novodobé pokrmy. Chtěla bych připravit příjemnou večeři nebo oběd pro svého tatínka, který patří mezi starší generaci a je to opravdový gurmán. Miluje maso, českou kuchyni a od stolu se nehne bez sladkého potěšení a šálku kávy. Naše maminka je dcera výborné kuchařky. Nevaří špatně, ale kvůli náročnosti našeho pantáty musím denně poslouchat samá negativa na maminčinu snahu. Chtěla bych udělat radost tatínkovi a dopřát mu skutečný požitek z jídla. Mamince bych chtěla usnadnit práci a ukázat jí, že není těžké vařit. Hlavně bych jí chtěla ukázat, jakou mají hodnou a šikovnou dceru, protože ví, že láska prochází žaludkem."
Toto zajímavé a hlavně velmi milé přání sedmnáctileté Kateřiny naše kuchaře doslova dojalo. A i když se vystavili "velkému nebezpečí" vysoké nároky vybíravého a náročného tatínka uspokojit, neváhali se do takového zadání vložit celým svým uměním. Už jen proto, že se Katka rozhodla připravit svým rodičům překvapení - tatínkovi dopřát gurmánský zážitek a mamince dokázat, že vaření může být jedna velká radost. Kromě toho se našim kuchařům okamžitě vybavil tatínek z populárního filmu Pelíšky. A o to víc je úkol zaujal. A menu tak bylo na světě doslova mávnutím proutku. Místo dnes už téměř legendárního "nefalšovaného typického vídeňského knedlíku" sestavili nefalšované typicky labužnické menu.
A na čem si "náš" tatínek pochutná? Bude to neobyčejná polévka v podobě jemného račího krému, hlavním chodem pak bude telecí hrudí plněné po pražsku s máslovou mrkví, špenátem a novým bramborem. A k tatínkovu nezbytnému šálku kávy Vladimír vytáhne svoje "eso" - mramorovou bábovku se sušenými meruňkami.

Recepty

Štítky

brambory, čokoláda, mrkev, nádivka, polévka, příloha, špenát, telecí maso, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Babička slaví narozeniny

2. 1. 2010 09:55 ČT1

Paní Božena a její tři dcery by rády připravily oslavu babiččiných kulatých narozenin. Ale chtěly by oslavu ne jen tak ledajakou, ale takovou, která by babičce a celé rodině připomněla její mladá…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení