Pro Evu a Adélu je jejich maminka královnou kuchyně. Trumfne náš „král“ kuchařského týmu její kulinářské umění a překvapí ji ke 40. narozeninám tak, jak si obě dívky tajně přejí? (2009)

Obsah dílu

Přehrát vše

Každé volání o pomoc na základnu Kuchařské pohotovosti bere náš tým velmi vážně, ale některá jim ještě navíc zvláštním způsobem přirostou k srdci. A právě takové bylo volání dvou malých slečen, které chtějí potěšit svoji maminku.

Rodina Adély a Evy ještě donedávna bydlela v malém panelákovém bytě. Po celou dobu o ně jejich maminka vzorně pečovala a stala se, jak obě slečny samy napsaly „královnou naší kuchyně“. Nedávno se však přestěhovali do zbrusu nového velkého bytu s novou velkou kuchyní. A tato změna i náš pořad je inspiroval k odvážnému kroku, a tak zanechaly našemu kuchařskému týmu tento vzkaz: „Rády bychom naši maminku, když už máme prostor k oslavě, překvapily malou rodinnou oslavou k jejím 40. narozeninám. I když už je nám 14 a 15 let, nemám šanci maminčino umění v kuchyni nikdy trumfnout. A tatínek nám nejspíš moc nepomůže.“

Takový vzkaz by nenechal nikoho v klidu a šéfkuchař a „král“ našeho týmu Jiří, povzbuzen takovou výzvou – utkat se s vynikající kuchařkou – připravil pro Adélčinu a Evinu maminku opravdu neobyčejné menu.

Přípitek se ukrývá pod příznačným názvem K-royal a bude jistě překvapením pro všechny, jako předkrm se bude podávat tomatový tartar s avokádem a mozzarellou, jako hlavní chod bude svíčková Wellington s dušenou zeleninou, brambory a omáčkou Bernais. A na závěr jako zákusek i tradiční narozeninový dar bude Vladimírův čokoládový dort.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST