S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – valašská cimbálová kapela Bukovinka a dívčí sbor Jaderničky (2011). Host Z. Pšenica. Režie A. Vomáčka

V Putování za písničkou se ocitnete v pravém moravském sklípku s mladým souborem z valašské Bystřice pod Hostýnem, který se jmenuje Bukovinka. Soubor má deset muzikantů, zpívají s nimi Jiří Stanovský a Štěpán Gomola a k tomu ještě mužský i ženský sbor. A aby toho ještě nebylo málo, přizvali si k tomu i osmičlenný dívčí sbor Jaderničky. Hosté, s nimiž Jožka Šmukař beseduje, jsou dva – předseda Folklórního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica a velký přítel kapely Bukovinka, folklorista a umělecký švec Sváťa Hýža.

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z příslušné oblasti. Při putování se podíváme pokaždé jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Snažíme se vám v těchto pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba