S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských (2011). Účinkuje cimbálová muzika Slovácko mladší, primáš P. Marada. Hosté: M. Jagoš, S. Popela, M. Kobzík, S. Valda, F. Silák, J. Otáhalová a "mužáci“ ze Šardic. Kamera J. Osten. Režie V. Polesný

Dnes jsme s Putováním za písničkou dorazili na jižní Moravu konkrétně do Šardic. Ve sklípku vinaře Miroslava Jagoše nám bude hrát a zpívat cimbálová muzika Slovácko mladší primáše Petra Marady, ke které se ještě připojí Jana Otáhalová a i sám hostitel Jožka Šmukař. Své umění nám předvede i mužský sbor – neboli „mužáci“ – ze Šardic a dalšími hosty pak ještě budou folkloristé Sváťa Valda a František Silák. Kromě zpěvu nám ještě zatančí Standa Popela a Martin Kobzák.

V cyklu pořadů Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tomto putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba