S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – valašská cimbálová muzika Soláň, um. vedoucí M. Kovářová (2011). Zpívají: F. Prokop, P. Ptáček, M. Bařinová a K. Blažková. Host P. Číp. Režie V. Polesný

Dnes jsme s Putováním za písničkou dorazili na jižní Moravu, konkrétně do Šardic. Ve sklípku vinaře Miroslava Jagoše nám bude hrát a zpívat valašská cimbálová muzika Soláň se svými sólisty Františkem Prokopem, Pavlem Ptáčkem, Klárkou Blažkovou a Michaelou Bařinovou. Povídat si budeme jednak s uměleckou vedoucí souboru Monikou Kovářovou, jednak s Petrem Čípem, výrobcem a restaurátorem hudebních nástrojů a také duší „gajdošské“ muziky s podivným názvem „Kozy vonku“.

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tomto putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba