S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – jihočeská dechovka Jižani, kapelník M. Dvořák (2011). Hosté: I. Stellnerová, M. Chuchlová, J. Šnedorfer a J. Pletka. Kamera M. Kubala. Režie T. Šimerda

Dnes jsme s Putováním za písničkou dorazili do Farského dvora v Ševětíně. Je to hodně zajímavá lokalita a přijeli jsme sem za jihočeskými písničkami, které hraje a zpívá nová jihočeská dechovka. Už název té kapely – Jižani – napovídá, že budeme hrát a zpívat písničky z této osobité blaťácké lokality. Kapela existuje teprve od listopadu roku 2010. Založil ji Mirek Dvořák a povolal do ní mladé profesionální muzikanty. Tak se příjemně bavte, stejně jako naši hostitelé a přítomné publikum.

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tomto putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba