S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – písničky o koních hraje cimbálová kapela P. Mikulky se zpěváky V. Kováříkem a N. Chocholáčovou (2010). Host pořadu V. Chaloupka. Režie M. Zábranský

V tomto dílu Putování za písničkou vás zavedeme do litovelského pivovaru, kde se budou především zpívat písničky o koních. Hraje cimbálová kapela Petra Mikulky se zpěváky Václavem Kováříkem a Naďou Chocholáčovou. Hostem pořadu je Ing. Václav Chaloupka, legendární vítěz Velké pardubické z let 1969, 1971 a 1972 s koněm Korokem a dvojnásobný účastník Velké liverpoolské.

V cyklu pořadů s názvem „Putování za písničkou“ nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tomto putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
ŽánrHudba