S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – Kyjovsko (2009). Účinkuje Cimbálová muzika Hudci z Kyjova s primášem A. Smutným. Host pořadu K. Hegner. Režie R. Tesáček

V cyklu pořadů s názvem „Putování za písničkou“ nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. V tomto dílu vás zavedeme na Kyjovsko. Hrát a zpívat bude cimbálová muzika Hudci z Kyjova s primášem Alešem Smutným. V pořadu mj. uslyšíte V tem kyjovském poli, Svatoborský dvorku, Za horama dědina a Proč kalino nerozkvétáš. Hostem je profesor Karel Hegner z Janáčkovy akademie múzických umění. S Hudci si zazpívá sólo jednu písničku a vzápětí druhou s Jožkou Šmukařem.

Při Putování za českou, moravskou a slezskou písničkou se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD
ŽánrHudba