S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – jižní Čechy (2009). Účinkuje Malá česká muzika J. Pospíšila s primáškou R. Sršňovou. Tančí M. a J. Pitterovi. Hosté pořadu D. Suchařípa a J. Husák. Režie R. Tesáček

V tomto dílu Putování za písničkou vás zavedeme do jižních Čech, setkáme se s Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila, kterou dnes vede primáška Růžena Sršňová. S těmi si s chutí zatančí Milada a Jiří Pitterovi. Samozřejmě nebudou chybět ani hosté – herec David Suchařípa a pan Josef Husák, v jehož krásné restauraci u Zlatého selátka na Kladně jsme tento pořad natáčeli. Uslyšíme mj. písničky Vstávej, má milá, Když jsem já šel tou Putimskou branou, U panského dvora a Okolo Ločenic.

V cyklu pořadů s názvem Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tom putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD
ŽánrHudba