S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – Hanácké Slovácko (2009). Účinkuje Cimbálová muzika Petra Mikulky. Hosté pořadu Z. Šmukař a P. Hudeček. Režie R. Tesáček

V tomto díle cyklu Putování za písničkou vás zavedeme na Hanácké Slovácko a hrát, zpívat a možná i tančit vám budou členové cimbálové muziky Petra Mikulky. O tradicích – a to nejen hudebních – nám budou vyprávět folklorista Petr Hudeček a profesor zpěvu na JAMU Zdeněk Šmukař.

V cyklu pořadů s názvem „Putování za písničkou“ nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař (bratr Z. Šmukaře), provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při tom putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD
ŽánrHudba