25 minut

20. prosinec 2021

Část: Stavba Ekonomické fakulty

Obsah dílu

Očkování v OL kraji — Očkování v OL kraji — Výročí tragédie na Dole Lazy — Posílené vlaky — Studenti pomáhají v nemocnicích — Nemocnice chystají vánoční provoz — Dárky z akce Krabice od bot — Stavba Ekonomické fakulty — Oprava vzorkovny v Karnole — Pekárny pečou Vánočky — Freudova vnučka v Příboře

Části dílu

00:53
Očkování v OL kraji
  Historický freskový sál a pracovna rektora Univerzity Palackého. Zřejmě nejhonosnější prostory v tuzemsku, kde se očkuje proti koronaviru. Studenti a zaměstnanci olomoucké univerzity si tak dnes mohli při vakcinaci prohlédnout i místa, kam se běžně nedostanou. Neobvyklé bylo taky lékařské obsazení - vyšetření měl na starosti rektor.
  03:18
  Očkování v OL kraji
   Živě Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
   06:43
   Výročí tragédie na Dole Lazy
    Přesně před třemi lety v dole ČSM-Sever vybuchl metan. Neštěstí nepřežilo 13 horníků - 12 poláků a jeden Čech. Tragédii si lidé připomněli u památníku ve Stonavě.
    09:07
    Posílené vlaky
     Místa ve vlacích se před Vánocemi plní. Téměř vyprodaná je už velká část spojů z Česka na Slovensko, velký zájem je také o cesty z Prahy na Ostravsko, Valašsko a do krajských měst. Dopravci proto budou v následujících dnech posilovat spoje o další vozy.
     09:25
     Studenti pomáhají v nemocnicích
      Téměř tři stovky žáků krajských zdravotnických škol se zapojily do pomoci v nemocnicích a v zařízeních sociální péče v regionu. Ředitelé škol přeložili plánovanou praxi žáků na dřívější termín. Reagovali tak nejen na zhoršenou epidemickou situaci, ale i na výzvu kraje. Na praxi nebo brigádu nastoupili žáci krajských zdravotnických škol v Ostravě, Krnově, Opavě, Frýdku-Místku a Karviné.
      09:53
      Nemocnice chystají vánoční provoz
       Lidé se chystají na svátky, zdravotníci na vánoční směny. Kvůli koronaviru navíc musí být posílené. I když počty nakažených klesají, v kraji Moravskoslezském kraji jsou nemocnice stále zatížené. A na některých jednotkách přes víkend mírně přibylo nakažených. Zdravotníci se navíc obávají epidemické situace po svátcích. Z důvodu setkávání rodin riziko nákazy stoupá.
       11:29
       Dárky z akce Krabice od bot
        Armáda spásy začala s rozvozem dárků z akce Krabice od bot. Během té mohli lidé připravit dárky pro děti ze sociálně slabých rodin a odnést je pak na sběrná místa. Terénní pracovníci z Kopřivnice obdarují do konce týdne více než sto dětí. Armáda spásy zároveň začíná s rozvozem teplého jídla a pořádá i předvánoční obědy a večeře.
        14:01
        Stavba Ekonomické fakulty
         Areál Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se rozroste. Poklepáním na základní kámen začala stavba nové budovy Ekonomické fakulty, která se z centra Ostravy přemístí mezi ostatní stavby univerzity do kampusu v Porubě. Pětipodlažní budova by se měla otevřít v létě roku 2024.
         15:17
         Oprava vzorkovny v Karnole
          Živě Jan Pirkl, redaktor ČT.
          19:10
          Pekárny pečou Vánočky
           V pekárnách začalo pečení vánoček. V tomto období se jich prodají tisíce. Oproti loňsku si ale lidé za vánočku připlatí a to průměrně dvě koruny.
           21:07
           Freudova vnučka v Příboře
            Pocta zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi jako umělecká instalace v jeho rodném domě v Příboře na Novojičínsku. Její autorkou je lékařova pra pra vnučka, angličanka Jane McAdam. Po celém domě rozmístila díla, která odkazují k Freudovu učení.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            21. prosinec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám