Obsah dílu

Očkování v OL kraji — Očkování v OL kraji — Výročí tragédie na Dole Lazy — Posílené vlaky — Studenti pomáhají v nemocnicích — Nemocnice chystají vánoční provoz — Dárky z akce Krabice od bot — Stavba Ekonomické fakulty — Oprava vzorkovny v Karnole — Pekárny pečou Vánočky — Freudova vnučka v Příboře

Části dílu

00:53
Očkování v OL kraji
  Historický freskový sál a pracovna rektora Univerzity Palackého. Zřejmě nejhonosnější prostory v tuzemsku, kde se očkuje proti koronaviru. Studenti a zaměstnanci olomoucké univerzity si tak dnes mohli při vakcinaci prohlédnout i místa, kam se běžně nedostanou. Neobvyklé bylo taky lékařské obsazení - vyšetření měl na starosti rektor.
  03:18
  Očkování v OL kraji
   Živě Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
   06:43
   Výročí tragédie na Dole Lazy
    Přesně před třemi lety v dole ČSM-Sever vybuchl metan. Neštěstí nepřežilo 13 horníků - 12 poláků a jeden Čech. Tragédii si lidé připomněli u památníku ve Stonavě.
    09:07
    Posílené vlaky
     Místa ve vlacích se před Vánocemi plní. Téměř vyprodaná je už velká část spojů z Česka na Slovensko, velký zájem je také o cesty z Prahy na Ostravsko, Valašsko a do krajských měst. Dopravci proto budou v následujících dnech posilovat spoje o další vozy.
     09:25
     Studenti pomáhají v nemocnicích
      Téměř tři stovky žáků krajských zdravotnických škol se zapojily do pomoci v nemocnicích a v zařízeních sociální péče v regionu. Ředitelé škol přeložili plánovanou praxi žáků na dřívější termín. Reagovali tak nejen na zhoršenou epidemickou situaci, ale i na výzvu kraje. Na praxi nebo brigádu nastoupili žáci krajských zdravotnických škol v Ostravě, Krnově, Opavě, Frýdku-Místku a Karviné.
      09:53
      Nemocnice chystají vánoční provoz
       Lidé se chystají na svátky, zdravotníci na vánoční směny. Kvůli koronaviru navíc musí být posílené. I když počty nakažených klesají, v kraji Moravskoslezském kraji jsou nemocnice stále zatížené. A na některých jednotkách přes víkend mírně přibylo nakažených. Zdravotníci se navíc obávají epidemické situace po svátcích. Z důvodu setkávání rodin riziko nákazy stoupá.
       11:29
       Dárky z akce Krabice od bot
        Armáda spásy začala s rozvozem dárků z akce Krabice od bot. Během té mohli lidé připravit dárky pro děti ze sociálně slabých rodin a odnést je pak na sběrná místa. Terénní pracovníci z Kopřivnice obdarují do konce týdne více než sto dětí. Armáda spásy zároveň začíná s rozvozem teplého jídla a pořádá i předvánoční obědy a večeře.
        14:01
        Stavba Ekonomické fakulty
         Areál Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se rozroste. Poklepáním na základní kámen začala stavba nové budovy Ekonomické fakulty, která se z centra Ostravy přemístí mezi ostatní stavby univerzity do kampusu v Porubě. Pětipodlažní budova by se měla otevřít v létě roku 2024.
         15:17
         Oprava vzorkovny v Karnole
          Živě Jan Pirkl, redaktor ČT.
          19:10
          Pekárny pečou Vánočky
           V pekárnách začalo pečení vánoček. V tomto období se jich prodají tisíce. Oproti loňsku si ale lidé za vánočku připlatí a to průměrně dvě koruny.
           21:07
           Freudova vnučka v Příboře
            Pocta zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi jako umělecká instalace v jeho rodném domě v Příboře na Novojičínsku. Její autorkou je lékařova pra pra vnučka, angličanka Jane McAdam. Po celém domě rozmístila díla, která odkazují k Freudovu učení.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            21. prosinec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            17. březen

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám