20. prosinec 2021

Část: Výročí tragédie na Dole Lazy

Obsah dílu

Očkování v OL kraji — Očkování v OL kraji — Výročí tragédie na Dole Lazy — Posílené vlaky — Studenti pomáhají v nemocnicích — Nemocnice chystají vánoční provoz — Dárky z akce Krabice od bot — Stavba Ekonomické fakulty — Oprava vzorkovny v Karnole — Pekárny pečou Vánočky — Freudova vnučka v Příboře

Části dílu

00:53
Očkování v OL kraji
  Historický freskový sál a pracovna rektora Univerzity Palackého. Zřejmě nejhonosnější prostory v tuzemsku, kde se očkuje proti koronaviru. Studenti a zaměstnanci olomoucké univerzity si tak dnes mohli při vakcinaci prohlédnout i místa, kam se běžně nedostanou. Neobvyklé bylo taky lékařské obsazení - vyšetření měl na starosti rektor.
  03:18
  Očkování v OL kraji
   Živě Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.
   06:43
   Výročí tragédie na Dole Lazy
    Přesně před třemi lety v dole ČSM-Sever vybuchl metan. Neštěstí nepřežilo 13 horníků - 12 poláků a jeden Čech. Tragédii si lidé připomněli u památníku ve Stonavě.
    09:07
    Posílené vlaky
     Místa ve vlacích se před Vánocemi plní. Téměř vyprodaná je už velká část spojů z Česka na Slovensko, velký zájem je také o cesty z Prahy na Ostravsko, Valašsko a do krajských měst. Dopravci proto budou v následujících dnech posilovat spoje o další vozy.
     09:25
     Studenti pomáhají v nemocnicích
      Téměř tři stovky žáků krajských zdravotnických škol se zapojily do pomoci v nemocnicích a v zařízeních sociální péče v regionu. Ředitelé škol přeložili plánovanou praxi žáků na dřívější termín. Reagovali tak nejen na zhoršenou epidemickou situaci, ale i na výzvu kraje. Na praxi nebo brigádu nastoupili žáci krajských zdravotnických škol v Ostravě, Krnově, Opavě, Frýdku-Místku a Karviné.
      09:53
      Nemocnice chystají vánoční provoz
       Lidé se chystají na svátky, zdravotníci na vánoční směny. Kvůli koronaviru navíc musí být posílené. I když počty nakažených klesají, v kraji Moravskoslezském kraji jsou nemocnice stále zatížené. A na některých jednotkách přes víkend mírně přibylo nakažených. Zdravotníci se navíc obávají epidemické situace po svátcích. Z důvodu setkávání rodin riziko nákazy stoupá.
       11:29
       Dárky z akce Krabice od bot
        Armáda spásy začala s rozvozem dárků z akce Krabice od bot. Během té mohli lidé připravit dárky pro děti ze sociálně slabých rodin a odnést je pak na sběrná místa. Terénní pracovníci z Kopřivnice obdarují do konce týdne více než sto dětí. Armáda spásy zároveň začíná s rozvozem teplého jídla a pořádá i předvánoční obědy a večeře.
        14:01
        Stavba Ekonomické fakulty
         Areál Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se rozroste. Poklepáním na základní kámen začala stavba nové budovy Ekonomické fakulty, která se z centra Ostravy přemístí mezi ostatní stavby univerzity do kampusu v Porubě. Pětipodlažní budova by se měla otevřít v létě roku 2024.
         15:17
         Oprava vzorkovny v Karnole
          Živě Jan Pirkl, redaktor ČT.
          19:10
          Pekárny pečou Vánočky
           V pekárnách začalo pečení vánoček. V tomto období se jich prodají tisíce. Oproti loňsku si ale lidé za vánočku připlatí a to průměrně dvě koruny.
           21:07
           Freudova vnučka v Příboře
            Pocta zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi jako umělecká instalace v jeho rodném domě v Příboře na Novojičínsku. Její autorkou je lékařova pra pra vnučka, angličanka Jane McAdam. Po celém domě rozmístila díla, která odkazují k Freudovu učení.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            21. prosinec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám