25 minut

21. prosinec 2021

Obsah dílu

Vánoční režim nemocnic — Očkování dětí ve FN Olomouc — Možná nákaza omikronem — Vítkovice Steel bez nároku na povolenky — Návrat zimního počasí — Palírny jedou naplno — Obce chtějí být soběstačné — Podvodník fingoval platby — Zastupitelé jednají o kulturním centru — Rekonstrukce za miliardu — Harpagon je lakomec

Části dílu

00:50
Vánoční režim nemocnic
  Lékaři v nemocnicích už mají rozdělené směny na vánoční svátky. Často bývají náročnější než obvykle. I ty letošní jsou navíc ovlivněné epidemií koronaviru. V některých zařízeních tak musí navyšovat personál. Připravují se taky na případný nárůst nakažených po svátcích.
  03:21
  Očkování dětí ve FN Olomouc
   Fakultní nemocnice v Olomouc začala očkovat proti koronaviru i děti starší pěti let. Vakcínu tam dostávají na dětské klinice - namísto v očkovacím centru. Nemocnice je tak vedle pediatrů jediným zařízením v regionu, které tuto službu poskytuje.
   05:24
   Možná nákaza omikronem
    V Moravskoslezském kraji hygienici prověřují další možnou nákazu koronavirovou variantou omikron. Jde o nakaženého muže z Ostravy, který měl od soboty příznaky onemocnění a o den později podstoupil test. Výsledky by měly být zítra.
    05:39
    Vítkovice Steel bez nároku na povolenky
     Ostravská hutní společnost Vítkovice Steel nemá nárok na bezplatné emisní povolenky za téměř 400 milionů korun související s produkcí tekutého železa, o které se soudí s českými úřady. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, podle jehož verdiktu firma nevyráběla tekutý kov, a tudíž nemá nárok na finanční úlevy. Spor se táhne přes 7 let a týká se povolenek, jež byly podle ostravské firmy nesprávně přiděleny tehdejší huti ArcelorMittal Ostrava, nyní Liberty Ostrava. Podle mluvčí Vítkovice Steel Jany Dronské se firma seznámí s rozhodnutím soudu, které ale nemá žádný vliv na chod ani hospodaření podniku.
     06:22
     Návrat zimního počasí
      Živě Marek Slavík, redaktor ČT.
      08:51
      Palírny jedou naplno
       Palírny na Hané jedou naplno od začátku prosince. Teď před Vánoci nepřetržitě. Kvůli vyšším nákladům si ale lidé za domácí kořalku letos připlatí, v průměru asi o dvacet korun. Úroda ovoce je slabší a sezona v palírnách spíše průměrná. Třeba do té ve Zdětíně na Prostějovsku přichází lidé hlavně s kvasem švestek.
       11:12
       Obce chtějí být soběstačné
        Obce na Opavsku chtějí obnovitelné zdroje energie. Kvůli rostoucím cenám plynu a elektřiny založilo zhruba 20 z nich novou energetickou skupinu EnerKom. Mezi zakládající obce patřil i Budišov nad Budišovkou, kde solární panely pořídili už před dvěma lety. Obec je teď z větší části energeticky soběstačná.
        14:22
        Podvodník fingoval platby
         Nejméně 25 lidí připravil o tři sta tisíc korun 42letý muž. Představoval se jako Jiří Spokojený a na internetu hledal zájemce o prodej dražších typů mobilů. Přestože před nimi osobně prováděl online platbu přes internetové bankovnictví, peníze prodávajícím nikdy nedorazily.
         16:38
         Zastupitelé jednají o kulturním centru
          Živě Luboš Dostál, redaktor ČT.
          18:46
          Rekonstrukce za miliardu
           V ostravské huti začala rekonstrukce za miliardu. Upravena během ní bude válcovací trať. Oceláři si od investice slibují navýšení a zrychlení výroby. Firmě se v letošním roce dařilo. Na jaře chce znát dodavatele výstavby nových hybridních pecí.
           21:38
           Harpagon je lakomec
            Harpagon je lakomec je název nového původního českého muzikálu, který vychází z věhlasné Moliérovy komedie. Do jiného žánru hru převedli v ostravském Národním divadle moravskoslezském. Muzikálovou verzi vytvořil skladatel Boris Urbánek, režisér Vojtěch Štěpánek a textař Jiří Krhut.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            22. prosinec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám