28. červenec 2021

Část: Znovu hrozí silné bouřky

Obsah dílu

Očkovací týmy míří do terénu — Očkovací týmy míří do terénu — Termín pro očkování školáků — Obnova řeky Bečvy — Proměna sociálního opatření — Spor o kácení v Jeseníkách — Krokodýl nalezen — Přísnější tresty v kauze Kadamo — Znovu hrozí silné bouřky — Zemědělce trápí plevel — Dali v Challagu

Části dílu

01:17
Očkovací týmy míří do terénu
  První mobilní očkovací tým fakultní nemocnice míří do terénu. Zítra vyjede do jedné ze sociálně vyloučených lokalit v Ostravě. Smyslem je nabídnout vakcíny v místech, kde je zatím proočkovanost nízká. V příštím týdnu se očkování rozšíří o další 2 týmy, které vyjedou i do dalších lokalit města.
  03:19
  Očkovací týmy míří do terénu
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana.
   06:57
   Termín pro očkování školáků
    Dnešek je nejzazším dnem, kdy se děti starší 12 let mohly nechat naočkovat proti covidu tak, aby stihly obě dávky do začátku školního roku. Věková kategorie 12+ se může registrovat od 1. července.
    09:40
    Obnova řeky Bečvy
     Česká inspekce životního prostředí spustila řízení, které má zajistit obnovu řeky Bečvy. Tu poničila loni v září velká ekohavárie. K dodržení zákona o ekologické újmě inspekci v červnu vyzvaly ekologické spolky. Cílem je, aby inspekce podnikla kroky například k obnově řeky zaplacené ze státního rozpočtu nebo zahájila řízení se všemi potenciálními pachateli. Později by náklady nesl odhalený a usvědčený viník. Podle neziskové organizace Arnika je to za dobu existence zákona od roku 2008 poprvé, kdy takový postup inspekce zvolila.
     10:21
     Proměna sociálního opatření
      Nové bydlení pro lidi se zdravotním postižením nebo obyvatele domovů pro seniory. Olomoucký kraj plánuje proměnu 7 svých sociálních zařízení. Část lidí by se díky tomu mohla přestěhovat ze starých pobytových zařízení do bytů ve městech a obcích. Celková investice se má pohybovat mezi 2-3 mld. Kč.
      10:49
      Spor o kácení v Jeseníkách
       Ekologové kritizují postup ochránců přírody proti kůrovci v Jeseníkách. Tamní Správa CHKO vydala výjimky, které umožňují kácení napadených stromů v nejcennějších lokalitách národních přírodních rezervací. Vedení CHKO tvrdí, že ochranu přírody v maximální míře zohlednilo.
       13:32
       Krokodýl nalezen
        Krokodýl, který o víkendu utekl svému majiteli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, se našel. Ukrýval se ve sklepě domu, kde majitel žije, a to v místnosti, která se běžně nepoužívá. Po zvířeti pátrali 2 dny policisté, ti také případ dál šetří. Muž zhruba metrového krokodýla čelnatého koupil před 4 lety od chovatele z Olomouckého kraje. Veterinární správě ale nenahlásil, že plaza chová. Hrozí mu za to až milionová pokuta.
        16:17
        Přísnější tresty v kauze Kadamo
         Přísnější tresty za údajné praní špinavých peněz. Předseda představenstva ostravské firmy Kadamo
         Tomáš Doležal má jít do vězení na 10 let. Původně dostal o 2,5 roku méně. Obžalovaný měl u agentury Propag-Storm nakupovat uměle předraženou reklamu, aby platil nižší daně. Rozsudek ostravského krajského soudu není pravomocný.
         18:29
         Znovu hrozí silné bouřky
          Živě Petr Drobek, meteorolog.
          20:16
          Zemědělce trápí plevel
           Více plevele. Tak to letos vypadá na tuzemských polích. Stěžejní důvody jsou 2,deštivé počasí a méně pesticidů. Směrnice Evropské unie teď některé účinné látky zakazují. Zaplevelená pole se podepisují na úrodě.
           22:38
           Dali v Challagu
            Ostravská výstavní síň Chagall vystavuje grafické listy a sochy Salvadora Dalího. Půjčené jsou nejen od soukromých sběratelů. Nechybí ani speciální vydání Božské komedie Danta Alighieriho, kterou slavný surrealista ilustroval.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            29. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám