25 minut

29. červenec 2021

Obsah dílu

Letní sezóna v polovině — Havárie letadla — Úspěšný odchov sokolů — Očkování ve vyloučených lokalitách — Letní sezóna v polovině — Požár haly v Břidličné — Sanitka pro opilce — Doučovací příměstské tábory — Herci začali farmařit — Štěrkovna Open Music. — Vybavení pro festivaly zahálí

Části dílu

01:10
Letní sezóna v polovině
  Ubytovatelé a restauratéři v půli prázdnin hodnotí letní sezonu. Podle Asociace hotelů a restaurací mají výrazně méně hostů než před covidem. Nejhůře jsou na tom největší města. Tam klesla obsazenost až na 10 %. Na horách je situace mnohem lepší.
  05:18
  Havárie letadla
   U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku dopoledne spadlo ultralehké letadlo. Bylo to nejspíše při vzletu. Po nehodě začalo hořet. Pilota ze stroje vytáhl svědek nehody, zdravotníci ho následně transportovali do nemocnice v Ostravě. Malé letadlo spadlo také u Jablonné nedaleko Příbrami. Jeho pilot při neštěstí zahynul.
   05:43
   Úspěšný odchov sokolů
    Rekordní počet mláďat sokolů stěhovavých v Jeseníkách, letos je jich tam 41. Je to o 10 víc než v dosud nejúspěšnějším roce 2014. V tamních lesích tuto sezonu zahnízdilo 21 párů. Jeseníky s okolím jsou jednou z nejvýznamnějších sokolích oblastí v Česku. Jejich populace tam opakovaně obsazuje na dvě desítky skalních lokalit.
    06:13
    Očkování ve vyloučených lokalitách
     Mobilní očkovací tým ostravské fakultní nemocnice vyrazil do terénu, do jedné z vyloučených lokalit ve městě. Zájem o vakcínu mělo nakonec ještě o několik lidí víc, než kolik se jich včera předběžně přihlásilo. Příští týden pojedou terénní skupiny také do dalších míst MS kraje, kde je málo naočkovaných, konkrétně do Vítkova, Osoblahy a Jablunkova.
     08:37
     Letní sezóna v polovině
      Živě Jan Krkoška, náměstka hejtmana MS kraje.
      11:14
      Požár haly v Břidličné
       Škodu za 200 mil. Kč způsobil podle předběžných odhadů noční požár haly s lakovací linkou v Břidličné na Bruntálsku. Hořelo v areálu firmy AL INVEST za plného provozu. Nikdo ze zaměstnanců se nezranil.
       12:23
       Sanitka pro opilce
        Sanitka jako výbava strážníků městské policie. V Jeseníku ji mají, aby mohli převézt podnapilého člověka na záchytnou stanici do Olomouce. Cesta může trvat až 2 hodiny, protialkoholní zařízení jinde v kraji není. Doteď převáželi policisté opilé lidi v osobním autě. Mnohdy to znamenalo nechat pak vozidlo nákladně vyčistit.
        15:32
        Doučovací příměstské tábory
         Po nezvyklém školním roce nezvyklé prázdniny. Některé děti mají po měsících on-line výuky mezery ve vzdělání. Pomoci mají i doučovací příměstské tábory. Třeba v Ostravě je dotuje město i ministerstvo školství. A je o ně velký zájem. Program je nastavený tak, aby děti bavil. A smysl v nich vidí i psychologové.
         18:26
         Herci začali farmařit
          Zájem o lokální farmářské produkty roste. Nabízejí je některé velké obchody a distribuci zajišťují i sami zemědělci. Příkladem jsou oblíbené zeleninové bedýnky.
          20:11
          Štěrkovna Open Music.
           Živě Tomáš Indrei, redaktor ČT.
           22:05
           Vybavení pro festivaly zahálí
            Plné haly technického vybavení nejen pro velké letní festivaly. Ostravská firma High Lite Touring patří k největším v Česku. Spolupracují s ní slavné kapely jako Scorpions nebo Red Hot Chili Peppers.
            Už druhým rokem je ale v jejich halách klid, i když kulturní akce se už druhý měsíc konat mohou.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            30. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám