Obsah dílu

Očkovací týmy míří do terénu — Očkovací týmy míří do terénu — Termín pro očkování školáků — Obnova řeky Bečvy — Proměna sociálního opatření — Spor o kácení v Jeseníkách — Krokodýl nalezen — Přísnější tresty v kauze Kadamo — Znovu hrozí silné bouřky — Zemědělce trápí plevel — Dali v Challagu

Části dílu

01:17
Očkovací týmy míří do terénu
  První mobilní očkovací tým fakultní nemocnice míří do terénu. Zítra vyjede do jedné ze sociálně vyloučených lokalit v Ostravě. Smyslem je nabídnout vakcíny v místech, kde je zatím proočkovanost nízká. V příštím týdnu se očkování rozšíří o další 2 týmy, které vyjedou i do dalších lokalit města.
  03:19
  Očkovací týmy míří do terénu
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana.
   06:57
   Termín pro očkování školáků
    Dnešek je nejzazším dnem, kdy se děti starší 12 let mohly nechat naočkovat proti covidu tak, aby stihly obě dávky do začátku školního roku. Věková kategorie 12+ se může registrovat od 1. července.
    09:40
    Obnova řeky Bečvy
     Česká inspekce životního prostředí spustila řízení, které má zajistit obnovu řeky Bečvy. Tu poničila loni v září velká ekohavárie. K dodržení zákona o ekologické újmě inspekci v červnu vyzvaly ekologické spolky. Cílem je, aby inspekce podnikla kroky například k obnově řeky zaplacené ze státního rozpočtu nebo zahájila řízení se všemi potenciálními pachateli. Později by náklady nesl odhalený a usvědčený viník. Podle neziskové organizace Arnika je to za dobu existence zákona od roku 2008 poprvé, kdy takový postup inspekce zvolila.
     10:21
     Proměna sociálního opatření
      Nové bydlení pro lidi se zdravotním postižením nebo obyvatele domovů pro seniory. Olomoucký kraj plánuje proměnu 7 svých sociálních zařízení. Část lidí by se díky tomu mohla přestěhovat ze starých pobytových zařízení do bytů ve městech a obcích. Celková investice se má pohybovat mezi 2-3 mld. Kč.
      10:49
      Spor o kácení v Jeseníkách
       Ekologové kritizují postup ochránců přírody proti kůrovci v Jeseníkách. Tamní Správa CHKO vydala výjimky, které umožňují kácení napadených stromů v nejcennějších lokalitách národních přírodních rezervací. Vedení CHKO tvrdí, že ochranu přírody v maximální míře zohlednilo.
       13:32
       Krokodýl nalezen
        Krokodýl, který o víkendu utekl svému majiteli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, se našel. Ukrýval se ve sklepě domu, kde majitel žije, a to v místnosti, která se běžně nepoužívá. Po zvířeti pátrali 2 dny policisté, ti také případ dál šetří. Muž zhruba metrového krokodýla čelnatého koupil před 4 lety od chovatele z Olomouckého kraje. Veterinární správě ale nenahlásil, že plaza chová. Hrozí mu za to až milionová pokuta.
        16:17
        Přísnější tresty v kauze Kadamo
         Přísnější tresty za údajné praní špinavých peněz. Předseda představenstva ostravské firmy Kadamo
         Tomáš Doležal má jít do vězení na 10 let. Původně dostal o 2,5 roku méně. Obžalovaný měl u agentury Propag-Storm nakupovat uměle předraženou reklamu, aby platil nižší daně. Rozsudek ostravského krajského soudu není pravomocný.
         18:29
         Znovu hrozí silné bouřky
          Živě Petr Drobek, meteorolog.
          20:16
          Zemědělce trápí plevel
           Více plevele. Tak to letos vypadá na tuzemských polích. Stěžejní důvody jsou 2,deštivé počasí a méně pesticidů. Směrnice Evropské unie teď některé účinné látky zakazují. Zaplevelená pole se podepisují na úrodě.
           22:38
           Dali v Challagu
            Ostravská výstavní síň Chagall vystavuje grafické listy a sochy Salvadora Dalího. Půjčené jsou nejen od soukromých sběratelů. Nechybí ani speciální vydání Božské komedie Danta Alighieriho, kterou slavný surrealista ilustroval.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            29. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            24. březen

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            17. březen

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám