28. červenec 2021

Část: Proměna sociálního opatření

Obsah dílu

Očkovací týmy míří do terénu — Očkovací týmy míří do terénu — Termín pro očkování školáků — Obnova řeky Bečvy — Proměna sociálního opatření — Spor o kácení v Jeseníkách — Krokodýl nalezen — Přísnější tresty v kauze Kadamo — Znovu hrozí silné bouřky — Zemědělce trápí plevel — Dali v Challagu

Části dílu

01:17
Očkovací týmy míří do terénu
  První mobilní očkovací tým fakultní nemocnice míří do terénu. Zítra vyjede do jedné ze sociálně vyloučených lokalit v Ostravě. Smyslem je nabídnout vakcíny v místech, kde je zatím proočkovanost nízká. V příštím týdnu se očkování rozšíří o další 2 týmy, které vyjedou i do dalších lokalit města.
  03:19
  Očkovací týmy míří do terénu
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana.
   06:57
   Termín pro očkování školáků
    Dnešek je nejzazším dnem, kdy se děti starší 12 let mohly nechat naočkovat proti covidu tak, aby stihly obě dávky do začátku školního roku. Věková kategorie 12+ se může registrovat od 1. července.
    09:40
    Obnova řeky Bečvy
     Česká inspekce životního prostředí spustila řízení, které má zajistit obnovu řeky Bečvy. Tu poničila loni v září velká ekohavárie. K dodržení zákona o ekologické újmě inspekci v červnu vyzvaly ekologické spolky. Cílem je, aby inspekce podnikla kroky například k obnově řeky zaplacené ze státního rozpočtu nebo zahájila řízení se všemi potenciálními pachateli. Později by náklady nesl odhalený a usvědčený viník. Podle neziskové organizace Arnika je to za dobu existence zákona od roku 2008 poprvé, kdy takový postup inspekce zvolila.
     10:21
     Proměna sociálního opatření
      Nové bydlení pro lidi se zdravotním postižením nebo obyvatele domovů pro seniory. Olomoucký kraj plánuje proměnu 7 svých sociálních zařízení. Část lidí by se díky tomu mohla přestěhovat ze starých pobytových zařízení do bytů ve městech a obcích. Celková investice se má pohybovat mezi 2-3 mld. Kč.
      10:49
      Spor o kácení v Jeseníkách
       Ekologové kritizují postup ochránců přírody proti kůrovci v Jeseníkách. Tamní Správa CHKO vydala výjimky, které umožňují kácení napadených stromů v nejcennějších lokalitách národních přírodních rezervací. Vedení CHKO tvrdí, že ochranu přírody v maximální míře zohlednilo.
       13:32
       Krokodýl nalezen
        Krokodýl, který o víkendu utekl svému majiteli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, se našel. Ukrýval se ve sklepě domu, kde majitel žije, a to v místnosti, která se běžně nepoužívá. Po zvířeti pátrali 2 dny policisté, ti také případ dál šetří. Muž zhruba metrového krokodýla čelnatého koupil před 4 lety od chovatele z Olomouckého kraje. Veterinární správě ale nenahlásil, že plaza chová. Hrozí mu za to až milionová pokuta.
        16:17
        Přísnější tresty v kauze Kadamo
         Přísnější tresty za údajné praní špinavých peněz. Předseda představenstva ostravské firmy Kadamo
         Tomáš Doležal má jít do vězení na 10 let. Původně dostal o 2,5 roku méně. Obžalovaný měl u agentury Propag-Storm nakupovat uměle předraženou reklamu, aby platil nižší daně. Rozsudek ostravského krajského soudu není pravomocný.
         18:29
         Znovu hrozí silné bouřky
          Živě Petr Drobek, meteorolog.
          20:16
          Zemědělce trápí plevel
           Více plevele. Tak to letos vypadá na tuzemských polích. Stěžejní důvody jsou 2,deštivé počasí a méně pesticidů. Směrnice Evropské unie teď některé účinné látky zakazují. Zaplevelená pole se podepisují na úrodě.
           22:38
           Dali v Challagu
            Ostravská výstavní síň Chagall vystavuje grafické listy a sochy Salvadora Dalího. Půjčené jsou nejen od soukromých sběratelů. Nechybí ani speciální vydání Božské komedie Danta Alighieriho, kterou slavný surrealista ilustroval.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            29. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám