Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Část: Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku

Obsah dílu

Více závislých na alkoholu — Vliv pandemie na společnost — Policii se pokoušel ujet motorkař — Očkování dětí od 12 let — Mírný nárůst počtu nakažených — Dopravní komplikace v Prostějově — Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku — Jízda v protisměru na D46 — Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko — Lidé týden po tornádu — Snížení hladiny Bečvy v Hranicích — Tata Boys na Slezskoostravském hradě — Začíná Beats for Love

Části dílu

01:02
Více závislých na alkoholu
  Psychologové i psychiatři mají i o pětinu více pacientů než před covidem. Na lidi dolehly důsledky dlouhodobé izolace, kdy mnozí nemohli dělat svou práci. Častější jsou také potíže s alkoholem.
  Odborníci čekají, že jim pacientů ještě přibude. Lidé si podle nich často uvědomí, že na potíže sami nestačí až s několikaměsíčním zpožděním. Dalším se povedlo právě v době covidu z dlouhodobých problémů vyléčit.
  03:54
  Vliv pandemie na společnost
   Živě Dan Ryšavý, sociolog.
   07:43
   Policii se pokoušel ujet motorkař
    A jednu konkrétní dopravní situaci v Beskydech řešili policisté pár dní nazpět. Při kontrole míst, kde je zákaz vjezdu, narazili na motorkáře. 53letý muž, který navíc řídit nesměl, seděl na neregistrované motorce a hlídce se pokusil ujet. Neúspěšně. Policisté ho zadrželi. V namátkových kontrolách budou pokračovat.
    08:31
    Očkování dětí od 12 let
     V několika moravskoslezských očkovacích centrech dostaly vakcínu první děti ve věku 12 až 15 let.
     Počet zájemců se liší. Někde mají registrací přes tisíc, jinde ani ne 20. Většina míst bude v očkování pokračovat po svátcích, tedy ve středu 7. července.
     10:10
     Mírný nárůst počtu nakažených
      V MS kraji za uplynulý týden přibylo 94 nově nakažených lidí, více než v předchozím týdnu. V OL kraji je za týden 20 nových případů, o jeden víc než v předchozích 7 dnech. V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu.
      10:31
      Dopravní komplikace v Prostějově
       V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu. Řidiči, kteří míří na Kostelec na Hané a Konicko, musejí počítat s objížďkami. Na nich se hlavně při odpolední špičce tvoří kolony.
       12:21
       Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku
        A objížďky čekají o víkendu také řidiče ve Frýdku-Místku. Silničáři tam před pár minutami zavřeli Příborskou ulici, kvůli stavbě části obchvatu. Uzavírka potrvá do nedělní 18. hodiny, objíždí se po Kvapilově ulici. Celý obchvat je součástí dálnice D48 a jezdit by se po něm mělo od příštího roku.
        13:18
        Jízda v protisměru na D46
         Policisté hledají svědky jízdy v protisměru. Řidič cizí registrační značky jel protisměrem mezi sjezdem na Olšany u Prostějova a čerpací stanicí Na Babě. Bylo to okolo 7:45. Svědkové události se mohou ozvat dálničnímu oddělení Kocourovec nebo přímo na linku 158.
         13:47
         Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko
          Česko dál pomáhá obcím po tornádu. A nápomocní jsou i lidé ze severu Moravy a Slezska. Ostravská restauratérka vaří na víkend 900 obědů, na jihu Moravy je rozdá místním i dobrovolníkům. Mezi těmi budou také karvinští skauti, kteří jedou pomoci s odklízením trosek už podruhé. A skautská organizace nabízí dětem z poškozených oblastí také bezplatný pobyt na táborech.
          17:33
          Lidé týden po tornádu
           A teď které věci na jihu Moravy stále poptávají a které už ne: stopstav je na jídlo, vodu i oblečení, toho je dost. Naopak chybí stavební materiál a nářadí, léky, elektronika nebo kancelářské potřeby.
           Konkrétní seznam visí na facebookových stránkách Domu kultury Hodonín. Dobrovolníci na úklid by si měli zajistit vlastní ubytování mimo poničená místa. Ve veřejných sbírkách se už vybrala 1 mld. Kč.
           19:36
           Snížení hladiny Bečvy v Hranicích
            Vodohospodáři snížili hladinu Bečvy na jezu v Hranicích až na samé dno. To aby mohli místo rozšířit.
            Práce skončí v listopadu.
            20:50
            Tata Boys na Slezskoostravském hradě
             Léto v Ostravě okoření prázdninový hudební maraton. Vystoupí na něm J.A.R., Monkey Business, Mig21, Kapitán Demo nebo Divokej Bill. Festival zahájí dnes večer Tata Bojs.
             21:55
             Začíná Beats for Love
              Živě Kamil Rudolf, ředitel festivalu.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Kontroly na hranicích se Slovenskem — Jednání o koalici v Olomouci — Povolební vyjednávání v MS kraji — Olomouc testuje nové třídící zařízení — Pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů — Opravy lávek na Bílé Opavě — Milostivé léto II — Nové technologické centrum v Ostravě — Deštivé počasí nepřeje zemědělcům — Významné jubileum Evy Dřízgové-Jirušové

              29. 9. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Ostravu povede ANO, Spolu a Piráti — Povolební vyjednávání v Olomouci — Nová koalice v Třinci — Koalice Frýdek — Nová koalice v Přerově a Prostějově — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Studie nové podoby Černé louky — OKD přijímá nové zaměstnance — Policejní prevence před kyberútoky — Energetické úspory v kostelech — Vytíženost ostravské linky č. 88 — Festival akčního umění Malamut

              27. 9. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

              26. 9. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

              23. 9. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

              22. 9. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

              21. 9. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám