25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Více závislých na alkoholu — Vliv pandemie na společnost — Policii se pokoušel ujet motorkař — Očkování dětí od 12 let — Mírný nárůst počtu nakažených — Dopravní komplikace v Prostějově — Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku — Jízda v protisměru na D46 — Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko — Lidé týden po tornádu — Snížení hladiny Bečvy v Hranicích — Tata Boys na Slezskoostravském hradě — Začíná Beats for Love

Části dílu

01:02
Více závislých na alkoholu
  Psychologové i psychiatři mají i o pětinu více pacientů než před covidem. Na lidi dolehly důsledky dlouhodobé izolace, kdy mnozí nemohli dělat svou práci. Častější jsou také potíže s alkoholem.
  Odborníci čekají, že jim pacientů ještě přibude. Lidé si podle nich často uvědomí, že na potíže sami nestačí až s několikaměsíčním zpožděním. Dalším se povedlo právě v době covidu z dlouhodobých problémů vyléčit.
  03:54
  Vliv pandemie na společnost
   Živě Dan Ryšavý, sociolog.
   07:43
   Policii se pokoušel ujet motorkař
    A jednu konkrétní dopravní situaci v Beskydech řešili policisté pár dní nazpět. Při kontrole míst, kde je zákaz vjezdu, narazili na motorkáře. 53letý muž, který navíc řídit nesměl, seděl na neregistrované motorce a hlídce se pokusil ujet. Neúspěšně. Policisté ho zadrželi. V namátkových kontrolách budou pokračovat.
    08:31
    Očkování dětí od 12 let
     V několika moravskoslezských očkovacích centrech dostaly vakcínu první děti ve věku 12 až 15 let.
     Počet zájemců se liší. Někde mají registrací přes tisíc, jinde ani ne 20. Většina míst bude v očkování pokračovat po svátcích, tedy ve středu 7. července.
     10:10
     Mírný nárůst počtu nakažených
      V MS kraji za uplynulý týden přibylo 94 nově nakažených lidí, více než v předchozím týdnu. V OL kraji je za týden 20 nových případů, o jeden víc než v předchozích 7 dnech. V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu.
      10:31
      Dopravní komplikace v Prostějově
       V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu. Řidiči, kteří míří na Kostelec na Hané a Konicko, musejí počítat s objížďkami. Na nich se hlavně při odpolední špičce tvoří kolony.
       12:21
       Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku
        A objížďky čekají o víkendu také řidiče ve Frýdku-Místku. Silničáři tam před pár minutami zavřeli Příborskou ulici, kvůli stavbě části obchvatu. Uzavírka potrvá do nedělní 18. hodiny, objíždí se po Kvapilově ulici. Celý obchvat je součástí dálnice D48 a jezdit by se po něm mělo od příštího roku.
        13:18
        Jízda v protisměru na D46
         Policisté hledají svědky jízdy v protisměru. Řidič cizí registrační značky jel protisměrem mezi sjezdem na Olšany u Prostějova a čerpací stanicí Na Babě. Bylo to okolo 7:45. Svědkové události se mohou ozvat dálničnímu oddělení Kocourovec nebo přímo na linku 158.
         13:47
         Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko
          Česko dál pomáhá obcím po tornádu. A nápomocní jsou i lidé ze severu Moravy a Slezska. Ostravská restauratérka vaří na víkend 900 obědů, na jihu Moravy je rozdá místním i dobrovolníkům. Mezi těmi budou také karvinští skauti, kteří jedou pomoci s odklízením trosek už podruhé. A skautská organizace nabízí dětem z poškozených oblastí také bezplatný pobyt na táborech.
          17:33
          Lidé týden po tornádu
           A teď které věci na jihu Moravy stále poptávají a které už ne: stopstav je na jídlo, vodu i oblečení, toho je dost. Naopak chybí stavební materiál a nářadí, léky, elektronika nebo kancelářské potřeby.
           Konkrétní seznam visí na facebookových stránkách Domu kultury Hodonín. Dobrovolníci na úklid by si měli zajistit vlastní ubytování mimo poničená místa. Ve veřejných sbírkách se už vybrala 1 mld. Kč.
           19:36
           Snížení hladiny Bečvy v Hranicích
            Vodohospodáři snížili hladinu Bečvy na jezu v Hranicích až na samé dno. To aby mohli místo rozšířit.
            Práce skončí v listopadu.
            20:50
            Tata Boys na Slezskoostravském hradě
             Léto v Ostravě okoření prázdninový hudební maraton. Vystoupí na něm J.A.R., Monkey Business, Mig21, Kapitán Demo nebo Divokej Bill. Festival zahájí dnes večer Tata Bojs.
             21:55
             Začíná Beats for Love
              Živě Kamil Rudolf, ředitel festivalu.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

              15. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

              12. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

              11. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Roste počet úrazů na horách — 8 let vězení za zpronevěru 300 milionů — Návrh na obžalobu v kauze Březina — Pitná voda v Mostech u Jablunkova — Do Šumperku se vrací folklórní festival — Stálá tržnice v centru Ostravy chybí — Noví zdravotníci ve FN Ostrava — Virtuální realita pomáhá při rehabilitacích — Bruntálské továrny na fotkách J. Štreita

              10. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V MS kraji se ubytovalo více turistů — První ukrajinský řidič v DP — Kryštof se na místo vrátí v pátek — Bohumín podpoří spolky a kluby — Hrozí šíření půdního sucha — Výhrady proti znaleckému posudky — Návrat first respondentů do služby — Pomoc osamělým matkám a mladým rodinám — Úspěšní koloběžkáři z Rýmařova

              9. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Firmám chybí kvalifikovaní pracovníci — Problémy s pitnou vodou na Jablunkovsku — Požáry hrozí i střední Moravě — Policisté obvinili účetní — Koleje budou zase dražší — Zemědělci si pochvalují úrodu — SeČTeno tentokrát z Krnovska a Osoblažska — Úzkokolejka láká turisty — Zvířata pomáhají seniorům — Stará hudba zní zámkem v Krnově

              8. 8. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám