Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Část: Očkování dětí od 12 let

Obsah dílu

Více závislých na alkoholu — Vliv pandemie na společnost — Policii se pokoušel ujet motorkař — Očkování dětí od 12 let — Mírný nárůst počtu nakažených — Dopravní komplikace v Prostějově — Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku — Jízda v protisměru na D46 — Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko — Lidé týden po tornádu — Snížení hladiny Bečvy v Hranicích — Tata Boys na Slezskoostravském hradě — Začíná Beats for Love

Části dílu

01:02
Více závislých na alkoholu
  Psychologové i psychiatři mají i o pětinu více pacientů než před covidem. Na lidi dolehly důsledky dlouhodobé izolace, kdy mnozí nemohli dělat svou práci. Častější jsou také potíže s alkoholem.
  Odborníci čekají, že jim pacientů ještě přibude. Lidé si podle nich často uvědomí, že na potíže sami nestačí až s několikaměsíčním zpožděním. Dalším se povedlo právě v době covidu z dlouhodobých problémů vyléčit.
  03:54
  Vliv pandemie na společnost
   Živě Dan Ryšavý, sociolog.
   07:43
   Policii se pokoušel ujet motorkař
    A jednu konkrétní dopravní situaci v Beskydech řešili policisté pár dní nazpět. Při kontrole míst, kde je zákaz vjezdu, narazili na motorkáře. 53letý muž, který navíc řídit nesměl, seděl na neregistrované motorce a hlídce se pokusil ujet. Neúspěšně. Policisté ho zadrželi. V namátkových kontrolách budou pokračovat.
    08:31
    Očkování dětí od 12 let
     V několika moravskoslezských očkovacích centrech dostaly vakcínu první děti ve věku 12 až 15 let.
     Počet zájemců se liší. Někde mají registrací přes tisíc, jinde ani ne 20. Většina míst bude v očkování pokračovat po svátcích, tedy ve středu 7. července.
     10:10
     Mírný nárůst počtu nakažených
      V MS kraji za uplynulý týden přibylo 94 nově nakažených lidí, více než v předchozím týdnu. V OL kraji je za týden 20 nových případů, o jeden víc než v předchozích 7 dnech. V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu.
      10:31
      Dopravní komplikace v Prostějově
       V Prostějově komplikuje dopravu nová uzavírka kvůli stavbě severního obchvatu. Řidiči, kteří míří na Kostelec na Hané a Konicko, musejí počítat s objížďkami. Na nich se hlavně při odpolední špičce tvoří kolony.
       12:21
       Uzavírka na Příborsku ve Frýdku-Místku
        A objížďky čekají o víkendu také řidiče ve Frýdku-Místku. Silničáři tam před pár minutami zavřeli Příborskou ulici, kvůli stavbě části obchvatu. Uzavírka potrvá do nedělní 18. hodiny, objíždí se po Kvapilově ulici. Celý obchvat je součástí dálnice D48 a jezdit by se po něm mělo od příštího roku.
        13:18
        Jízda v protisměru na D46
         Policisté hledají svědky jízdy v protisměru. Řidič cizí registrační značky jel protisměrem mezi sjezdem na Olšany u Prostějova a čerpací stanicí Na Babě. Bylo to okolo 7:45. Svědkové události se mohou ozvat dálničnímu oddělení Kocourovec nebo přímo na linku 158.
         13:47
         Pomoc pro Hodonínsko a Břeclavsko
          Česko dál pomáhá obcím po tornádu. A nápomocní jsou i lidé ze severu Moravy a Slezska. Ostravská restauratérka vaří na víkend 900 obědů, na jihu Moravy je rozdá místním i dobrovolníkům. Mezi těmi budou také karvinští skauti, kteří jedou pomoci s odklízením trosek už podruhé. A skautská organizace nabízí dětem z poškozených oblastí také bezplatný pobyt na táborech.
          17:33
          Lidé týden po tornádu
           A teď které věci na jihu Moravy stále poptávají a které už ne: stopstav je na jídlo, vodu i oblečení, toho je dost. Naopak chybí stavební materiál a nářadí, léky, elektronika nebo kancelářské potřeby.
           Konkrétní seznam visí na facebookových stránkách Domu kultury Hodonín. Dobrovolníci na úklid by si měli zajistit vlastní ubytování mimo poničená místa. Ve veřejných sbírkách se už vybrala 1 mld. Kč.
           19:36
           Snížení hladiny Bečvy v Hranicích
            Vodohospodáři snížili hladinu Bečvy na jezu v Hranicích až na samé dno. To aby mohli místo rozšířit.
            Práce skončí v listopadu.
            20:50
            Tata Boys na Slezskoostravském hradě
             Léto v Ostravě okoření prázdninový hudební maraton. Vystoupí na něm J.A.R., Monkey Business, Mig21, Kapitán Demo nebo Divokej Bill. Festival zahájí dnes večer Tata Bojs.
             21:55
             Začíná Beats for Love
              Živě Kamil Rudolf, ředitel festivalu.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Plynovod Stork II propojí ČR s Polskem — Operační roboti pomáhají v nemocnicích — Šumperk povede ANO, Šumperáci a ODS — Skončila lhůta pro stížnosti na volby — Studie o dětské mozkové obrně — Studenti UP trénují v pevnosti poznání — Konference o ochraně lesů — Začalo bourání Dolu Lazy — Roste počet nakažených — Kampaň pomáhá lidem s psychickými problémy — Cena Thálie pro herečku Veroniku Forejtovou

              7. 10. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Zájem o pořízení bytů klesá — Zákaz elektrokol v centru Ostravy — Omezování návštěv v nemocncích — Zrekonstruované rodinné pokoje v Karviné-Ráji — Týden kontrol na hranicích — Ostrava staví dvě lávky pro pěší — Zvýšení cen za vytápění skleníků — Školy řeší snížení nákladů na energie — Motorová paliva zdražila — Výstava vzpomínek pamětníků

              6. 10. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Situace malých venkovských prodejen — Nález diadému z doby bronzové — Vláda prodloužila kontroly na hranicích — FN Olomouc zakázala návštěvy — Vlci na Jablunkovsku už zabili přes 100 ovcí — Digitalizace ve školách — Muž házel cihly na auto — Koalice v menších městech Olomouckého kraje — Koalice v ostravských obvodech — Oprava v Petřkovicích komplikuje dopravu — Festival současného umění v Prostějově

              5. 10. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Výuka ukrajinských dětí — Děkan PřF UP Olomouc dostal výpověď — DIAMO prověřuje obnovu těžby černého uhlí — FN Olomouc zavře odběrové místo na covid-19 — Palírny zdražují kvůli energiím — Prezentace mladých malířů a lakýrníků — Kotlíkové dotace brání návratu k uhlí — Předávání Křišťálových kamínků 2022 — Informační panely ve Staré Karviné

              4. 10. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Koalice v Přerově a Olomouci povede ANO — Jednání o koalicích ve městech — Koalici ve Zlíně povede ANO — Výsledky 2. kola senátních voleb — Pokračují kontroly na hranicích — MS kraj plánuje zdražení regionální dopravy — Vypouštění tetřevů v Beskydech — Výměna veřejného osvětlení v Olomouci — Screening plic kuřáků — Výstava o výtvarné skupině Přirození

              3. 10. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Probíhá druhé kolo senátních voleb — Nová koalice v Karviné a Opavě — Nová koalice v Jeseníku — Nová koalice v menších městech — Průběh povolebních vyjednávání — Počet nakažených covidem v MSK klesl — Výluka mezi Olomoucí a Moravským Berounem — Probíhá Noc vědců — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Opravená nádraží na Osoblažce — Dvanáctý ročník Dne architektury — MFF Ostrava Kamera Oko

              30. 9. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám