Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Režim na česko-slovenských hranicích — Režim na česko-slovenských hranicích — Režim na česko-slovenských hranicích — Výstraha před extrémními teplotami — Firma Vítkovice Steel omezila ztrátu — Opožděná sklizeň brambor — Přípravy na stavbu obchvatu Bruntálu — Oprava zámku Třemešek — 700 uchazečů o studium na LF OU — 60. výročí tragédie v Dole Dukla — Nejhorší důlní neštěstí na našem území — 60. výročí tragédie v Dole Dukla — Podvodný prodej bytů v Přerově — Důl Michal zahájil výstavní sezónu

Části dílu

00:58
Režim na česko-slovenských hranicích
  Živě redaktor Pavel Habram.
  03:04
  Režim na česko-slovenských hranicích
   Velké nepokoje způsobilo uzavření menších přechodů na česko-slovenské hranici. Zvláště lidem v pohraničních oblastech to způsobuje výrazné obtíže. Uzavřít menší hraniční přechody se slovenská vláda rozhodla kvůli obavám ze šíření koronaviru. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka se přechody otevřou do konce týdny.
   04:51
   Režim na česko-slovenských hranicích
    Živě Tomáš Kubačák, starosta Bílé.
    07:35
    Výstraha před extrémními teplotami
     Zítra teploty na Moravě překročí 34 stupňů Celsia, místy můžou dosáhnout i 37 stupňů. Kvůli horkému a suchému počasí v posledních dnech platí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji varování před vznikem požárů. V celé republice se také můžou od zítřejšího odpoledne do pátečního rána vyskytnout bouřky s přívalovým deštěm, nárazovým větrem a krupobitím.
     08:02
     Firma Vítkovice Steel omezila ztrátu
      Ostravská hutní firma Vítkovice Steel loni snížila ztrátu oproti roku 2019 o 213 milionů na 267 milionů korun. Jde o její nejlepší hospodářský výsledek za poslední tři roky, v roce 2018 byla ve ztrátě jedné miliardy šesti set osmdesáti milionů koron. Provozní zisk dosáhl loni nuly.
      08:33
      Opožděná sklizeň brambor
       Na Moravě a v Polabí začala sklizeň raných brambor. Letos kvůli chladnému a deštivému jaru zhruba o měsíc později. Úroda je podle pěstitelů zatím mírně podprůměrná a cena brambor se zvýší.
       10:38
       Přípravy na stavbu obchvatu Bruntálu
        Za dva roky by se měl začít stavět obchvat Bruntálu – město na něj čeká více než 10 let. Spojí hlavní tahy z města a měl by tak ulevit zejména od stále frekventovanější nákladní dopravy. Náklady na vybudování obchvatu se budou pohybovat okolo šesti set milionů korun, hotovo by mělo být za 5 let.
        12:27
        Oprava zámku Třemešek
         Po mnoha letech chátrání se mění podoba i využití zámku Třemešek na Šumpersku. Stavba ze 16. století patřila před 2. světovou válkou židovské právnické rodině. Dcera majitelů byla jedním z dětí z Wintonova vlaku. Od srpna by měl zámek sloužit k bydlení hendikepovaných nebo seniorů.
         15:03
         700 uchazečů o studium na LF OU
          Ke studiu všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity podalo přihlášku téměř 700 uchazečů, méně než před dvěma lety. Fakulta se potýkala s dlouhodobými problémy a loni kvůli chybějící akreditaci nemohla přijímat nové studenty. Nakonec ji získala letos v dubnu, a přijímací řízení se tak uskuteční teprve o prázdninách.
          15:26
          60. výročí tragédie v Dole Dukla
           Přesně před šedesáti lety došlo k největší poválečné tragédii československého hornictví. Sedmého července 1961 zahynulo v Dole Dukla na Karvinsku 108 horníků. Kvůli podzemnímu požáru a následné sérii mnoha chyb vedení dolu se většina z nich udusila. Jejich památku lidé uctili na hřbitově v Havířově-Šumbarku.
           18:44
           Nejhorší důlní neštěstí na našem území
            Požár v Dole Dukla byl, co se týče obětí, největším důlním neštěstím v poválečné historii Československa. Dalších 65 horníků zahynulo při výbuchu uhelného prachu v dole Pluto v Louce u Litvínova v roce 1981 a 54 horníků nepřežilo výbuch metanu v dole Hlubina v Ostravě z roku 1960. V celé historii Česka byla vůbec nejtragičtější událostí ta na dole Marie v Březových Horách u Příbrami - tam v roce 1892 zemřelo 319 horníků, 235 jich zahynulo na dolech Františka a Jan Karel na Karvinsku o dva roky později, a výbuch a následný požár na dole Nelson 3 v Oseku u Duchcova v roce 1934 nepřežilo 142 lidí.
            19:31
            60. výročí tragédie v Dole Dukla
             Výročí jsme připomněli také na zpravodajské čtyřiadvacítce s Eduardem Heczkem - báňským inženýrem a předsedou Klubu přátel hornického muzea Havířov.
             21:40
             Podvodný prodej bytů v Přerově
              Více než stovku bytů v opuštěném hotelovém domě Strojař nedaleko centra Přerova, který patří městu, nabízí na internetu k prodeji neznámý obchodník. Případem se zabývá policie. Podle radních město o prodeji hotelu nyní nejedná.
              21:57
              Důl Michal zahájil výstavní sezónu
               Ostravský Důl Michal zahájil výstavní sezónu. Industriální prostory zaplnila díla hned šesti domácích i zahraničních umělců. Marek Schovánek, který působí převážně v Berlíně, vytvořil v hlavním sále bývalé cechovny barevný Candyland. Svět sladkostí upozorňuje na lidskou důvěru v chemický průmysl a farmacii.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Kontroly na hranicích se Slovenskem — Jednání o koalici v Olomouci — Povolební vyjednávání v MS kraji — Olomouc testuje nové třídící zařízení — Pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů — Opravy lávek na Bílé Opavě — Milostivé léto II — Nové technologické centrum v Ostravě — Deštivé počasí nepřeje zemědělcům — Významné jubileum Evy Dřízgové-Jirušové

               29. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Ostravu povede ANO, Spolu a Piráti — Povolební vyjednávání v Olomouci — Nová koalice v Třinci — Koalice Frýdek — Nová koalice v Přerově a Prostějově — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Studie nové podoby Černé louky — OKD přijímá nové zaměstnance — Policejní prevence před kyberútoky — Energetické úspory v kostelech — Vytíženost ostravské linky č. 88 — Festival akčního umění Malamut

               27. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

               26. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

               23. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

               22. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

               21. 9. 2022 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám