25 minut

4. listopad 2020

Část: Testovací sady chybí

Obsah dílu

Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Přesun pacientů pokračuje — Testovací sady chybí — Nezaměstnanost klesla — Firmy shání zaměstnance — Americké volby na dálku — Některé sporty stále nemají jasno — Některé sporty stále nemají jasno — Monografie o Českém Těšíně

Části dílu

00:44
Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
  Nemocnice v Karviné-Ráji přestala přijímat pacienty s koronavirem, a to kvůli nedostatku zdravotníků, kteří se sami potýkají s nákazou. I některé další nemocnice v MS kraji se blíží svým limitům. Na severu Moravy a ve Slezsku je s covidem-19 hospitalizovaných téměř 900 lidí.
  03:34
  Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana pro zdravotnictví.
   07:14
   Přesun pacientů pokračuje
    Boj o každé volné lůžko. Ve Zlínském kraji je v krajských nemocnicích aktuálně 460 covidpozitivních pacientů. Přetíženému systému pomáhají nemocnice prakticky na celém území Moravy, dnes např. v Přerově a Olomouci.
    09:50
    Testovací sady chybí
     Sociální zařízení v OL i MS kraji na sady k povinnému testování stále čekají. Podle ředitele chválkovického domova pro seniory by distribuce v olomouckém regionu měla začít dnes. V některých zařízeních se pravidelné testování týká až několika set lidí. První testy musejí zařízení stihnout ode dneška do týdne, a poté je co 5 dní opakovat.
     10:17
     Nezaměstnanost klesla
      Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v říjnu o jednu desetinu na 5,3 %. V ČR je to ale nejvyšší hodnota. Bez práce bylo v regionu na konci měsíce přes 43 tis. lidí. Nezaměstnanost v OL kraji v říjnu zůstala na zářijové hodnotě 3,6 %. Bez práce tam bylo koncem měsíce přes 15 tis. lidí.
      10:50
      Firmy shání zaměstnance
       I když některé firmy kvůli koronavirové situaci zavírají, velká část dalších shání nové zaměstnance.
       Nejčastěji chybějí lidé ve výrobě a v průmyslu. Podniky také stále žádají o státní podporu z programu Antivirus, ten pomáhá mj. právě udržovat pracovní pozice.
       13:03
       Americké volby na dálku
        Stane v čele Spojených států nově Joe Biden, nebo tam zůstane Donald Trump? Odpověď zajímá kus světa, včetně Američanů žijících v Česku. Tady jsou prezidentské volby očima dvou amerických voličů, kteří jsou aktuálně doma v MS kraji.
        16:07
        Některé sporty stále nemají jasno
         Profesionální sportovci mohou ode dneška znovu trénovat pod střechou. Na led do Ostravar Arény se tak vrátili hokejisté Vítkovic. Výjimka ministra zdravotnictví umožňuje taky restart sportovních soutěží, ovšem za přísných hygienických opatření. Před každým zápasem čekají sportovce testy na covid-19.
         18:36
         Některé sporty stále nemají jasno
          Ačkoli profesionální sportovci mohou znovu soutěžit, u některých sportů zatím není jasno, kdy se do toho pustí. Přesné datum prvního zápasu po vynucené přestávce neznají třeba volejbalisté. Naopak fotbalisté už program na příští dny mají.
          20:42
          Monografie o Českém Těšíně
           Sto let Českého Těšína v knize. Pracovalo na ní 11 autorů ve spolupráci s historiky těšínského muzea Radimem Ježem a Davidem Pindurem. Monografie vychází u příležitosti oslav 1. století města, které vzniklo česko-polským rozdělením Těšína v r. 1920.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           5. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           9. červen

           Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

           9. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. červen

           Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

           8. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám