Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Přesun pacientů pokračuje — Testovací sady chybí — Nezaměstnanost klesla — Firmy shání zaměstnance — Americké volby na dálku — Některé sporty stále nemají jasno — Některé sporty stále nemají jasno — Monografie o Českém Těšíně

Části dílu

00:44
Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
  Nemocnice v Karviné-Ráji přestala přijímat pacienty s koronavirem, a to kvůli nedostatku zdravotníků, kteří se sami potýkají s nákazou. I některé další nemocnice v MS kraji se blíží svým limitům. Na severu Moravy a ve Slezsku je s covidem-19 hospitalizovaných téměř 900 lidí.
  03:34
  Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana pro zdravotnictví.
   07:14
   Přesun pacientů pokračuje
    Boj o každé volné lůžko. Ve Zlínském kraji je v krajských nemocnicích aktuálně 460 covidpozitivních pacientů. Přetíženému systému pomáhají nemocnice prakticky na celém území Moravy, dnes např. v Přerově a Olomouci.
    09:50
    Testovací sady chybí
     Sociální zařízení v OL i MS kraji na sady k povinnému testování stále čekají. Podle ředitele chválkovického domova pro seniory by distribuce v olomouckém regionu měla začít dnes. V některých zařízeních se pravidelné testování týká až několika set lidí. První testy musejí zařízení stihnout ode dneška do týdne, a poté je co 5 dní opakovat.
     10:17
     Nezaměstnanost klesla
      Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v říjnu o jednu desetinu na 5,3 %. V ČR je to ale nejvyšší hodnota. Bez práce bylo v regionu na konci měsíce přes 43 tis. lidí. Nezaměstnanost v OL kraji v říjnu zůstala na zářijové hodnotě 3,6 %. Bez práce tam bylo koncem měsíce přes 15 tis. lidí.
      10:50
      Firmy shání zaměstnance
       I když některé firmy kvůli koronavirové situaci zavírají, velká část dalších shání nové zaměstnance.
       Nejčastěji chybějí lidé ve výrobě a v průmyslu. Podniky také stále žádají o státní podporu z programu Antivirus, ten pomáhá mj. právě udržovat pracovní pozice.
       13:03
       Americké volby na dálku
        Stane v čele Spojených států nově Joe Biden, nebo tam zůstane Donald Trump? Odpověď zajímá kus světa, včetně Američanů žijících v Česku. Tady jsou prezidentské volby očima dvou amerických voličů, kteří jsou aktuálně doma v MS kraji.
        16:07
        Některé sporty stále nemají jasno
         Profesionální sportovci mohou ode dneška znovu trénovat pod střechou. Na led do Ostravar Arény se tak vrátili hokejisté Vítkovic. Výjimka ministra zdravotnictví umožňuje taky restart sportovních soutěží, ovšem za přísných hygienických opatření. Před každým zápasem čekají sportovce testy na covid-19.
         18:36
         Některé sporty stále nemají jasno
          Ačkoli profesionální sportovci mohou znovu soutěžit, u některých sportů zatím není jasno, kdy se do toho pustí. Přesné datum prvního zápasu po vynucené přestávce neznají třeba volejbalisté. Naopak fotbalisté už program na příští dny mají.
          20:42
          Monografie o Českém Těšíně
           Sto let Českého Těšína v knize. Pracovalo na ní 11 autorů ve spolupráci s historiky těšínského muzea Radimem Ježem a Davidem Pindurem. Monografie vychází u příležitosti oslav 1. století města, které vzniklo česko-polským rozdělením Těšína v r. 1920.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

           20. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

           17. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

           16. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

           15. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám