25 minut

4. listopad 2020

Část: Monografie o Českém Těšíně

Obsah dílu

Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Přesun pacientů pokračuje — Testovací sady chybí — Nezaměstnanost klesla — Firmy shání zaměstnance — Americké volby na dálku — Některé sporty stále nemají jasno — Některé sporty stále nemají jasno — Monografie o Českém Těšíně

Části dílu

00:44
Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
  Nemocnice v Karviné-Ráji přestala přijímat pacienty s koronavirem, a to kvůli nedostatku zdravotníků, kteří se sami potýkají s nákazou. I některé další nemocnice v MS kraji se blíží svým limitům. Na severu Moravy a ve Slezsku je s covidem-19 hospitalizovaných téměř 900 lidí.
  03:34
  Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana pro zdravotnictví.
   07:14
   Přesun pacientů pokračuje
    Boj o každé volné lůžko. Ve Zlínském kraji je v krajských nemocnicích aktuálně 460 covidpozitivních pacientů. Přetíženému systému pomáhají nemocnice prakticky na celém území Moravy, dnes např. v Přerově a Olomouci.
    09:50
    Testovací sady chybí
     Sociální zařízení v OL i MS kraji na sady k povinnému testování stále čekají. Podle ředitele chválkovického domova pro seniory by distribuce v olomouckém regionu měla začít dnes. V některých zařízeních se pravidelné testování týká až několika set lidí. První testy musejí zařízení stihnout ode dneška do týdne, a poté je co 5 dní opakovat.
     10:17
     Nezaměstnanost klesla
      Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v říjnu o jednu desetinu na 5,3 %. V ČR je to ale nejvyšší hodnota. Bez práce bylo v regionu na konci měsíce přes 43 tis. lidí. Nezaměstnanost v OL kraji v říjnu zůstala na zářijové hodnotě 3,6 %. Bez práce tam bylo koncem měsíce přes 15 tis. lidí.
      10:50
      Firmy shání zaměstnance
       I když některé firmy kvůli koronavirové situaci zavírají, velká část dalších shání nové zaměstnance.
       Nejčastěji chybějí lidé ve výrobě a v průmyslu. Podniky také stále žádají o státní podporu z programu Antivirus, ten pomáhá mj. právě udržovat pracovní pozice.
       13:03
       Americké volby na dálku
        Stane v čele Spojených států nově Joe Biden, nebo tam zůstane Donald Trump? Odpověď zajímá kus světa, včetně Američanů žijících v Česku. Tady jsou prezidentské volby očima dvou amerických voličů, kteří jsou aktuálně doma v MS kraji.
        16:07
        Některé sporty stále nemají jasno
         Profesionální sportovci mohou ode dneška znovu trénovat pod střechou. Na led do Ostravar Arény se tak vrátili hokejisté Vítkovic. Výjimka ministra zdravotnictví umožňuje taky restart sportovních soutěží, ovšem za přísných hygienických opatření. Před každým zápasem čekají sportovce testy na covid-19.
         18:36
         Některé sporty stále nemají jasno
          Ačkoli profesionální sportovci mohou znovu soutěžit, u některých sportů zatím není jasno, kdy se do toho pustí. Přesné datum prvního zápasu po vynucené přestávce neznají třeba volejbalisté. Naopak fotbalisté už program na příští dny mají.
          20:42
          Monografie o Českém Těšíně
           Sto let Českého Těšína v knize. Pracovalo na ní 11 autorů ve spolupráci s historiky těšínského muzea Radimem Ježem a Davidem Pindurem. Monografie vychází u příležitosti oslav 1. století města, které vzniklo česko-polským rozdělením Těšína v r. 1920.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           5. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám