4. listopad 2020

Část: Americké volby na dálku

Obsah dílu

Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Nemocnice Karviná nemá zdravotníky — Přesun pacientů pokračuje — Testovací sady chybí — Nezaměstnanost klesla — Firmy shání zaměstnance — Americké volby na dálku — Některé sporty stále nemají jasno — Některé sporty stále nemají jasno — Monografie o Českém Těšíně

Části dílu

00:44
Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
  Nemocnice v Karviné-Ráji přestala přijímat pacienty s koronavirem, a to kvůli nedostatku zdravotníků, kteří se sami potýkají s nákazou. I některé další nemocnice v MS kraji se blíží svým limitům. Na severu Moravy a ve Slezsku je s covidem-19 hospitalizovaných téměř 900 lidí.
  03:34
  Nemocnice Karviná nemá zdravotníky
   Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana pro zdravotnictví.
   07:14
   Přesun pacientů pokračuje
    Boj o každé volné lůžko. Ve Zlínském kraji je v krajských nemocnicích aktuálně 460 covidpozitivních pacientů. Přetíženému systému pomáhají nemocnice prakticky na celém území Moravy, dnes např. v Přerově a Olomouci.
    09:50
    Testovací sady chybí
     Sociální zařízení v OL i MS kraji na sady k povinnému testování stále čekají. Podle ředitele chválkovického domova pro seniory by distribuce v olomouckém regionu měla začít dnes. V některých zařízeních se pravidelné testování týká až několika set lidí. První testy musejí zařízení stihnout ode dneška do týdne, a poté je co 5 dní opakovat.
     10:17
     Nezaměstnanost klesla
      Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v říjnu o jednu desetinu na 5,3 %. V ČR je to ale nejvyšší hodnota. Bez práce bylo v regionu na konci měsíce přes 43 tis. lidí. Nezaměstnanost v OL kraji v říjnu zůstala na zářijové hodnotě 3,6 %. Bez práce tam bylo koncem měsíce přes 15 tis. lidí.
      10:50
      Firmy shání zaměstnance
       I když některé firmy kvůli koronavirové situaci zavírají, velká část dalších shání nové zaměstnance.
       Nejčastěji chybějí lidé ve výrobě a v průmyslu. Podniky také stále žádají o státní podporu z programu Antivirus, ten pomáhá mj. právě udržovat pracovní pozice.
       13:03
       Americké volby na dálku
        Stane v čele Spojených států nově Joe Biden, nebo tam zůstane Donald Trump? Odpověď zajímá kus světa, včetně Američanů žijících v Česku. Tady jsou prezidentské volby očima dvou amerických voličů, kteří jsou aktuálně doma v MS kraji.
        16:07
        Některé sporty stále nemají jasno
         Profesionální sportovci mohou ode dneška znovu trénovat pod střechou. Na led do Ostravar Arény se tak vrátili hokejisté Vítkovic. Výjimka ministra zdravotnictví umožňuje taky restart sportovních soutěží, ovšem za přísných hygienických opatření. Před každým zápasem čekají sportovce testy na covid-19.
         18:36
         Některé sporty stále nemají jasno
          Ačkoli profesionální sportovci mohou znovu soutěžit, u některých sportů zatím není jasno, kdy se do toho pustí. Přesné datum prvního zápasu po vynucené přestávce neznají třeba volejbalisté. Naopak fotbalisté už program na příští dny mají.
          20:42
          Monografie o Českém Těšíně
           Sto let Českého Těšína v knize. Pracovalo na ní 11 autorů ve spolupráci s historiky těšínského muzea Radimem Ježem a Davidem Pindurem. Monografie vychází u příležitosti oslav 1. století města, které vzniklo česko-polským rozdělením Těšína v r. 1920.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           5. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

           25. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám