13. říjen 2020

Část: Vývoj počtu nakažených

Obsah dílu

Nová omezeni proti šíření koronaviru — Nová omezeni proti šíření koronaviru — Školy přecházejí na distanční výuku — Nejasnosti ohledně ubytování studentů — Vývoj počtu nakažených — Situace v sociálních a zdravotních službách — Generátor ozonu pro hasiče — Protesty proti demolici nádražních budov — Muž obviněný ze střelby je ve vazbě — Výstraha před povodněmi — Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách — Pavilon nemocnice z kontejnerů — Souboj fakult má podpořit dárcovství krve

Části dílu

00:57
Nová omezeni proti šíření koronaviru
  Ode dneška musí mít lidé roušku i na zastávkách veřejné dopravy. Jednou z hlavních změn je ale uzavření škol. Všechny kromě mateřských musejí už od zítřka přejít na tzv. distanční výuku. Zakázány jsou: školy v přírodě, zavřené musejí zůstat i družiny a internáty. Dále platí zákaz shromažďování nad 6 lidí.
  01:19
  Nová omezeni proti šíření koronaviru
   Vládní opatření, která mají zabránit šíření koronaviru, se týkají třeba provozu restaurací, kaváren nebo barů. Ty budou muset mít od zítřka zavřeno. Jídlo nebo nápoje budou moci vydávat jen přes okénko, ale pouze do 20 hodin.
   04:27
   Školy přecházejí na distanční výuku
    Živě Bohuslava Burá, regionální zástupkyně Asociace ředitelů základních škol a ředitelka Základní školy Vendryně na Frýdecko-Místecku.
    06:59
    Nejasnosti ohledně ubytování studentů
     Zmatek a u mnohých i zděšení. To vyvolalo pondělní vyjádření vlády, že se mají studenti vysokých škol do středy vystěhovat z kolejí. V MS kraji se tato povinnost týká několika stovek studentů. Ministr školství ale během dne rozhodnutí zmírnil.
     09:19
     Vývoj počtu nakažených
      Doplním čísla: Za včerejšek přibylo v MS kraji 374 nakažených koronavirem, což je o 199 méně než o den dříve. Počet hospitalizovaných ale vzrostl o 33 na 244. 2 lidé zemřeli. V kraji OL hygienici evidují 247 nových případů, nejvíce jich je na Olomoucku.
      09:43
      Situace v sociálních a zdravotních službách
       Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
       12:40
       Generátor ozonu pro hasiče
        Ozonem můžou ode dneška dezinfikovat své přilby a další výstroj hasiči v Olomouckém kraji. Dostali pět skříňových generátorů ozonu, každý pro jeden okres. Ozon ničí viry, bakterie nebo zápach. Nejrychlejší program trvá 10 minut. Podobná technologie se využívá i při dezinfekci v MHD a je účinná také proti koronaviru.
        13:03
        Protesty proti demolici nádražních budov
         Správa železnic chystá úplné nebo částečné demolice nádražních budov na trati z Olomouce do Bruntálu. To se však nelíbí aktivistům z hnutí Duha, které už připravilo petici za jejich zachránění a jednají i s MD ČR. Stavební a demoliční práce začaly letos v červnu a budou pokračovat až do roku 2022.
         16:08
         Muž obviněný ze střelby je ve vazbě
          64letý muž obviněný v souvislosti se střelbou v Dolní Lutyni na Karvinsku je ve vazbě. Soud ho tam poslal kvůli obavě, že by muž v trestné činnosti pokračoval, nebo se vyhýbal vyšetřování. Obviněnému teď hrozí až 18 let vězení za pokus o vraždu a násilí proti úřední osobě. Obviněný podle policie minulý týden po slovním konfliktu střílel samopalem z okna prvního patra rodinného domu po 27letém muži.
          Když se ho snažili policisté zastavit, najížděl na ně autem. Při domovní prohlídce u muže našli další zbraně. Nikdo nebyl zraněn.
          16:45
          Výstraha před povodněmi
           Meteorologové dál varují před povodněmi. V MS i OL kraji platí až do odvolání povodňová pohotovost.
           Na Mohelnicku by pak měli být lidé od půlnoci zvlášť ostražití, meteorologové tam s vysokou pravděpodobností předpovídají dosažení nejvyššího stupně povodňové aktivity.
           17:05
           Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách
            Chladné počasí v Česku pokračuje. Teploty jsou podle meteorologů o zhruba 10 stupňů nižší, než je dlouhodobý průměr. Na horách sněží, v nížinách vydatně prší, což zvyšuje hladiny vodních toků.
            Vodohospodáři začali také upouštět přehrady.
            19:54
            Pavilon nemocnice z kontejnerů
             Karvinská hornická nemocnice dokončuje stavbu nového pavilonu. Jako první v Česku a zřejmě i v Evropě se ho ale rozhodla postavit modulárním systémem, tedy poskládat ho z připravených kontejnerů. Hlavním důvodem pro tento typ stavby byla podle nemocnice její rychlost. Pacienti tu najdou několik ambulancí a také lůžkové ortopedické oddělení.
             22:12
             Souboj fakult má podpořit dárcovství krve
              Jak už jsme říkali, nemocnice sice začínají omezovat plánované neakutní zákroky, to ale nijak nesnižuje potřebu krve od dárců. Těch kvůli epidemii chodí méně. Pomoc olomoucké fakultní nemocnici nabízejí studenti tamní Univerzity Palackého. Jejich fakulty soutěží v darování krve.
              Počítat se budou odběry studentů i zaměstnanců.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              14. říjen 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              25. květen

              Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

              25. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám