14. říjen 2020

Obsah dílu

Velká voda v MS kraji — V Kravařích hrozí vylití Opavy — Bečva zatopila část obce Ústí — 3. stupně ve Zlínském kraji — Velká voda v Česku — Velká voda v Česku — Recidivista mířil na policistu pistolí — Uzavřené základní školy — Uzavřené restaurace a bary — Uzavřené restaurace a bary — Policejní kontroly restaurací — Vývoj počtu nakažených — Omezování péče v MS kraji — Na ČT se vrací UčíTelka a bohoslužby — Peníze na podporu kultury

Části dílu

00:50
Velká voda v MS kraji
  Velká voda zkomplikovala mimo jiné dopravu. Odra zaplavila nájezdovou rampu ve směru na Prahu u dálniční křižovatky nedaleko Vrbice u Bohumína. V terénu jsou hasiči, kteří hlásí stovky výjezdů.
  Dramatická situace se očekává na řece Opavě, Odře a Bečvě.
  04:41
  V Kravařích hrozí vylití Opavy
   Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
   06:40
   Bečva zatopila část obce Ústí
    Živě redaktorka Anna Hovorková.
    07:56
    3. stupně ve Zlínském kraji
     Na 3. stupeň povodňové aktivity odpoledne vystoupaly i řeky ve Zlínském kraji. Třeba jindy poklidný Luhačovický potok v Polichně na Zlínsku. Lidi i technika byli ve střehu, voda ale zatím vážnější škody nenapáchala.
     09:57
     Velká voda v Česku
      Živě Zbyněk Návrat, meteorolog ČHMÚ v Ostravě.
      11:48
      Velká voda v Česku
       3. stupeň povodňové aktivity hlásí podle ČHMÚ celkem 18 míst v zemi. Hladiny řek stoupají na východě Čech i na Moravě. Hasiči vyjíždějí ke stovkám případů, nejvíce v MS, Pardubickém,
       Zlínském a OL kraji. Pomáhají stavět provizorní hráze z pytlů s pískem a odčerpávají vodu ze sklepů.
       12:34
       Recidivista mířil na policistu pistolí
        Pistolí mířil recidivista na čelo kriminalistovi, který jej chtěl zatknout kvůli tomu, že odmítl nastoupit do vězení. Policista z obavy o život nechal hledaného utéct. Incident se stal u vchodových dveří do bytového domu v Ostravě. O půl hodiny později násilníka zatkla policejní zásahová jednotka.
        13:55
        Uzavřené základní školy
         Na všech základních školách začala distanční výuka. Rodiče tak musí s mladšími dětmi opět zůstávat doma. Výjimku mají jen děti rodičů, kteří pracují v integrovaném záchranném systému. Kraje pro ně vyčlenily školy. V lavicích by se děti s učiteli měly opět osobně potkat 2. listopadu.
         16:12
         Uzavřené restaurace a bary
          Od dnešního dne se uzavřely restaurace, bary a kluby. Zákazníky znovu přivítají nejdříve 3. listopadu.
          Tedy až od konce nouzového stavu. Vláda zakázala také konzumaci alkoholu na veřejnosti. Fungují jen výdejní okénka, a to do 20:00.
          17:11
          Uzavřené restaurace a bary
           Živě Petr Frýdl, předseda sekce pro MS kraj Asociace hotelů a restaurací ČR.
           19:17
           Policejní kontroly restaurací
            Zda provozovatelé restaurací dodržují vládní nařízení, včera večer kontrolovali policisté v OL kraji.
            U bezmála 400 restaurací zjistili 26 pochybení, ve 2 provozovnách byli hosté ještě po 20:00.
            19:42
            Vývoj počtu nakažených
             V MS kraji včera oproti pondělí výrazně narostl počet nakažených. Chytrá karanténa už eviduje přes 6 700 aktuálně nemocných, v úterý jich přibylo 601. V nemocnicích je už 253 pacientů. V OL kraji podle hygieniků přibylo 345 nakažených. Starostové na Jesenicku chtějí po hejtmanství zřídit místo pro testování samoplátců, kraj už žádost řeší.
             20:10
             Omezování péče v MS kraji
              Počet nakažených koronavirem, kteří potřebují nemocniční lůžko, stoupá. Některé nemocnice v MS kraji uzavírají oddělení, aby vytvořily nová místa pro nemocné s koronavirem, a odkládají také plánované operace. Obdobnou situaci řešily už v 1. jarní vlně koronavirové pandemie.
              21:10
              Na ČT se vrací UčíTelka a bohoslužby
               ČT v reakci na zavedení distanční výuky vrací od zítřka do svého vysílání UčíTelku. Vzdělávací pořad pro žáky 1. stupně ZŠ, který pomáhal s učivem po přerušení výuky, si od zahájení jeho vysílání v polovině března do 19. června pustilo na 600 tis. dětí. Od zítřka jej znovu uvede program ČT2, kromě UčíTelky tam můžou lidé sledovat taky přímé přenosy bohoslužeb. První je plánována na tuto neděli.
               21:44
               Peníze na podporu kultury
                Stovky tisíc žádají kulturní instituce i pořadatelé velkých festivalů v MS kraji jako náhradu za neuskutečněné akce i zavřená divadla. Žádosti podali na MK ČR už v minulých měsících. Někteří se náhrad dočkali v plné výši, jiní na peníze stále čekají.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                15. říjen 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                31. květen

                Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. květen

                Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                29. květen

                ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

                25. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. květen

                Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

                24. 5. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám