Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová omezeni proti šíření koronaviru — Nová omezeni proti šíření koronaviru — Školy přecházejí na distanční výuku — Nejasnosti ohledně ubytování studentů — Vývoj počtu nakažených — Situace v sociálních a zdravotních službách — Generátor ozonu pro hasiče — Protesty proti demolici nádražních budov — Muž obviněný ze střelby je ve vazbě — Výstraha před povodněmi — Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách — Pavilon nemocnice z kontejnerů — Souboj fakult má podpořit dárcovství krve

Části dílu

00:57
Nová omezeni proti šíření koronaviru
  Ode dneška musí mít lidé roušku i na zastávkách veřejné dopravy. Jednou z hlavních změn je ale uzavření škol. Všechny kromě mateřských musejí už od zítřka přejít na tzv. distanční výuku. Zakázány jsou: školy v přírodě, zavřené musejí zůstat i družiny a internáty. Dále platí zákaz shromažďování nad 6 lidí.
  01:19
  Nová omezeni proti šíření koronaviru
   Vládní opatření, která mají zabránit šíření koronaviru, se týkají třeba provozu restaurací, kaváren nebo barů. Ty budou muset mít od zítřka zavřeno. Jídlo nebo nápoje budou moci vydávat jen přes okénko, ale pouze do 20 hodin.
   04:27
   Školy přecházejí na distanční výuku
    Živě Bohuslava Burá, regionální zástupkyně Asociace ředitelů základních škol a ředitelka Základní školy Vendryně na Frýdecko-Místecku.
    06:59
    Nejasnosti ohledně ubytování studentů
     Zmatek a u mnohých i zděšení. To vyvolalo pondělní vyjádření vlády, že se mají studenti vysokých škol do středy vystěhovat z kolejí. V MS kraji se tato povinnost týká několika stovek studentů. Ministr školství ale během dne rozhodnutí zmírnil.
     09:19
     Vývoj počtu nakažených
      Doplním čísla: Za včerejšek přibylo v MS kraji 374 nakažených koronavirem, což je o 199 méně než o den dříve. Počet hospitalizovaných ale vzrostl o 33 na 244. 2 lidé zemřeli. V kraji OL hygienici evidují 247 nových případů, nejvíce jich je na Olomoucku.
      09:43
      Situace v sociálních a zdravotních službách
       Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
       12:40
       Generátor ozonu pro hasiče
        Ozonem můžou ode dneška dezinfikovat své přilby a další výstroj hasiči v Olomouckém kraji. Dostali pět skříňových generátorů ozonu, každý pro jeden okres. Ozon ničí viry, bakterie nebo zápach. Nejrychlejší program trvá 10 minut. Podobná technologie se využívá i při dezinfekci v MHD a je účinná také proti koronaviru.
        13:03
        Protesty proti demolici nádražních budov
         Správa železnic chystá úplné nebo částečné demolice nádražních budov na trati z Olomouce do Bruntálu. To se však nelíbí aktivistům z hnutí Duha, které už připravilo petici za jejich zachránění a jednají i s MD ČR. Stavební a demoliční práce začaly letos v červnu a budou pokračovat až do roku 2022.
         16:08
         Muž obviněný ze střelby je ve vazbě
          64letý muž obviněný v souvislosti se střelbou v Dolní Lutyni na Karvinsku je ve vazbě. Soud ho tam poslal kvůli obavě, že by muž v trestné činnosti pokračoval, nebo se vyhýbal vyšetřování. Obviněnému teď hrozí až 18 let vězení za pokus o vraždu a násilí proti úřední osobě. Obviněný podle policie minulý týden po slovním konfliktu střílel samopalem z okna prvního patra rodinného domu po 27letém muži.
          Když se ho snažili policisté zastavit, najížděl na ně autem. Při domovní prohlídce u muže našli další zbraně. Nikdo nebyl zraněn.
          16:45
          Výstraha před povodněmi
           Meteorologové dál varují před povodněmi. V MS i OL kraji platí až do odvolání povodňová pohotovost.
           Na Mohelnicku by pak měli být lidé od půlnoci zvlášť ostražití, meteorologové tam s vysokou pravděpodobností předpovídají dosažení nejvyššího stupně povodňové aktivity.
           17:05
           Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách
            Chladné počasí v Česku pokračuje. Teploty jsou podle meteorologů o zhruba 10 stupňů nižší, než je dlouhodobý průměr. Na horách sněží, v nížinách vydatně prší, což zvyšuje hladiny vodních toků.
            Vodohospodáři začali také upouštět přehrady.
            19:54
            Pavilon nemocnice z kontejnerů
             Karvinská hornická nemocnice dokončuje stavbu nového pavilonu. Jako první v Česku a zřejmě i v Evropě se ho ale rozhodla postavit modulárním systémem, tedy poskládat ho z připravených kontejnerů. Hlavním důvodem pro tento typ stavby byla podle nemocnice její rychlost. Pacienti tu najdou několik ambulancí a také lůžkové ortopedické oddělení.
             22:12
             Souboj fakult má podpořit dárcovství krve
              Jak už jsme říkali, nemocnice sice začínají omezovat plánované neakutní zákroky, to ale nijak nesnižuje potřebu krve od dárců. Těch kvůli epidemii chodí méně. Pomoc olomoucké fakultní nemocnici nabízejí studenti tamní Univerzity Palackého. Jejich fakulty soutěží v darování krve.
              Počítat se budou odběry studentů i zaměstnanců.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

              16. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

              15. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

              14. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám