26 minut

13. října 2020

Obsah dílu

Nová omezeni proti šíření koronaviru — Nová omezeni proti šíření koronaviru — Školy přecházejí na distanční výuku — Nejasnosti ohledně ubytování studentů — Vývoj počtu nakažených — Situace v sociálních a zdravotních službách — Generátor ozonu pro hasiče — Protesty proti demolici nádražních budov — Muž obviněný ze střelby je ve vazbě — Výstraha před povodněmi — Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách — Pavilon nemocnice z kontejnerů — Souboj fakult má podpořit dárcovství krve

Části dílu

00:57
Nová omezeni proti šíření koronaviru
  Ode dneška musí mít lidé roušku i na zastávkách veřejné dopravy. Jednou z hlavních změn je ale uzavření škol. Všechny kromě mateřských musejí už od zítřka přejít na tzv. distanční výuku. Zakázány jsou: školy v přírodě, zavřené musejí zůstat i družiny a internáty. Dále platí zákaz shromažďování nad 6 lidí.
  01:19
  Nová omezeni proti šíření koronaviru
   Vládní opatření, která mají zabránit šíření koronaviru, se týkají třeba provozu restaurací, kaváren nebo barů. Ty budou muset mít od zítřka zavřeno. Jídlo nebo nápoje budou moci vydávat jen přes okénko, ale pouze do 20 hodin.
   04:27
   Školy přecházejí na distanční výuku
    Živě Bohuslava Burá, regionální zástupkyně Asociace ředitelů základních škol a ředitelka Základní školy Vendryně na Frýdecko-Místecku.
    06:59
    Nejasnosti ohledně ubytování studentů
     Zmatek a u mnohých i zděšení. To vyvolalo pondělní vyjádření vlády, že se mají studenti vysokých škol do středy vystěhovat z kolejí. V MS kraji se tato povinnost týká několika stovek studentů. Ministr školství ale během dne rozhodnutí zmírnil.
     09:19
     Vývoj počtu nakažených
      Doplním čísla: Za včerejšek přibylo v MS kraji 374 nakažených koronavirem, což je o 199 méně než o den dříve. Počet hospitalizovaných ale vzrostl o 33 na 244. 2 lidé zemřeli. V kraji OL hygienici evidují 247 nových případů, nejvíce jich je na Olomoucku.
      09:43
      Situace v sociálních a zdravotních službách
       Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
       12:40
       Generátor ozonu pro hasiče
        Ozonem můžou ode dneška dezinfikovat své přilby a další výstroj hasiči v Olomouckém kraji. Dostali pět skříňových generátorů ozonu, každý pro jeden okres. Ozon ničí viry, bakterie nebo zápach. Nejrychlejší program trvá 10 minut. Podobná technologie se využívá i při dezinfekci v MHD a je účinná také proti koronaviru.
        13:03
        Protesty proti demolici nádražních budov
         Správa železnic chystá úplné nebo částečné demolice nádražních budov na trati z Olomouce do Bruntálu. To se však nelíbí aktivistům z hnutí Duha, které už připravilo petici za jejich zachránění a jednají i s MD ČR. Stavební a demoliční práce začaly letos v červnu a budou pokračovat až do roku 2022.
         16:08
         Muž obviněný ze střelby je ve vazbě
          64letý muž obviněný v souvislosti se střelbou v Dolní Lutyni na Karvinsku je ve vazbě. Soud ho tam poslal kvůli obavě, že by muž v trestné činnosti pokračoval, nebo se vyhýbal vyšetřování. Obviněnému teď hrozí až 18 let vězení za pokus o vraždu a násilí proti úřední osobě. Obviněný podle policie minulý týden po slovním konfliktu střílel samopalem z okna prvního patra rodinného domu po 27letém muži.
          Když se ho snažili policisté zastavit, najížděl na ně autem. Při domovní prohlídce u muže našli další zbraně. Nikdo nebyl zraněn.
          16:45
          Výstraha před povodněmi
           Meteorologové dál varují před povodněmi. V MS i OL kraji platí až do odvolání povodňová pohotovost.
           Na Mohelnicku by pak měli být lidé od půlnoci zvlášť ostražití, meteorologové tam s vysokou pravděpodobností předpovídají dosažení nejvyššího stupně povodňové aktivity.
           17:05
           Sněžení a déšť v Beskydech a Jeseníkách
            Chladné počasí v Česku pokračuje. Teploty jsou podle meteorologů o zhruba 10 stupňů nižší, než je dlouhodobý průměr. Na horách sněží, v nížinách vydatně prší, což zvyšuje hladiny vodních toků.
            Vodohospodáři začali také upouštět přehrady.
            19:54
            Pavilon nemocnice z kontejnerů
             Karvinská hornická nemocnice dokončuje stavbu nového pavilonu. Jako první v Česku a zřejmě i v Evropě se ho ale rozhodla postavit modulárním systémem, tedy poskládat ho z připravených kontejnerů. Hlavním důvodem pro tento typ stavby byla podle nemocnice její rychlost. Pacienti tu najdou několik ambulancí a také lůžkové ortopedické oddělení.
             22:12
             Souboj fakult má podpořit dárcovství krve
              Jak už jsme říkali, nemocnice sice začínají omezovat plánované neakutní zákroky, to ale nijak nesnižuje potřebu krve od dárců. Těch kvůli epidemii chodí méně. Pomoc olomoucké fakultní nemocnici nabízejí studenti tamní Univerzity Palackého. Jejich fakulty soutěží v darování krve.
              Počítat se budou odběry studentů i zaměstnanců.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              14. října 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              30. května

              Poslední připomínky k VRT Moravská brána — Poslední připomínky k VRT Moravská brána — ŘSD dokončuje stavbu obchvatu Mošnova — Čtyři nelegální herny v Olomouckém kraji — Motorová paliva zlevnila — Renovace historické tramvaje T3 — Opravy ve Vlastivědném muzeu v Olomouci — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mistrovství historických kol v ulicích Ostravy — Začíná Mezinárodní hudební festival L. Janáčka — Začíná Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

              30. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. května

              29. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              28. května

              Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

              28. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. května

              Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

              27. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. května

              24. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. května

              Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

              23. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. května

              Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

              22. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. května

              10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

              21. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. května

              20. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. května

              Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

              17. 5. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám