23. říjen 2019

Část: Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem

Obsah dílu

Vandalové poškodili památník — Vandalové poškodili památník — Pohledávky Citibank jsou oprávněné — Orlovská ortopedie míří do Havířova — Problémy heřmanické haldy — Poslední objednaná tramvaj v Ostravě — Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem — Vývoj ČR po 30 letech — Radniční věž je zpátky — Mošnovští hasiči pomůžou obcím — Příběh osmi hornických žen

Části dílu

00:48
Vandalové poškodili památník
  Vandalové poškodili památník Rudé armády v Ostravě v Komenského sadech. Místo častých pietních akcí postříkali a popsali červenou barvou. Nápisy poukazují na protikomunistické povstání v Maďarsku v roce 1956, které začalo právě 23. října. Není zatím jisté, jak složité bude barvu odstranit a ani výše škody. Místo je teď ale pod větším dozorem strážníků.
  02:58
  Vandalové poškodili památník
   Živě Kamila Poláková, vedoucí Národního památníku 2. světové války.
   07:12
   Pohledávky Citibank jsou oprávněné
    Pohledávky za více než 10 mld. Kč, které za společností OKD přihlásila v r. 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce dnes řekli, že se odvolají.
    07:39
    Orlovská ortopedie míří do Havířova
     Orlovská ortopedie bude od 1. ledna 2020 nově fungovat v Havířovské nemocnici. Po žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské nemocnice se na tom dohodlo vedení MS kraje se zástupci nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově. S pacienty, kteří mají naplánovanou ortopedickou operaci, se podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví nemocniční personál individuálně spojí a dohodne na dalším postupu. Akutní případy pak podle něj budou ošetřeny v Nemocnici s poliklinikou Havířov nebo v Karviné-Ráji.
     08:15
     Problémy heřmanické haldy
      Ostravská těžební zvažuje ukončení prací na separační lince heřmanické haldy. Její těžba je pro firmu neekonomická. Podle společnosti i proto, že je materiál, který je na odvalu uložen více nebezpečný a kontaminovaný. Státní podnik Diamo tvrdí, že firma složení haldy před zahájením prací znala. Sanace podle něj bude pokračovat.
      11:04
      Poslední objednaná tramvaj v Ostravě
       40. a poslední tramvaj švýcarského výrobce Stadler dnes slavnostně přebral Dopravní podnik Ostrava do svého vozového parku. Model Stadler nOVA, který jezdí po ostravských linkách, nahradil staré dosluhující vozy z 60. let. Nové soupravy jezdí v Ostravě od loňského listopadu, najely už téměř 2 mil. km.
       12:33
       Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem
        Ombudsmanka vytkla ostravskému magistrátu, že z výzkumu veřejného mínění ke stavbě nové tramvajové tratě v Porubě vyloučil lidi starší 75 let. Odpůrci stavby si myslí, že právě toto rozhodnutí mohlo ovlivnit výsledek, o který se právě vedení města opírá. Nové tramvajové koleje, které mají v budoucnu vést až ke Globusu, magistrát prosazuje i přesto, že se pod petici podepsalo více než 4 tis. lidí.
        15:28
        Vývoj ČR po 30 letech
         Kvalita života, vzdělávání nebo konkurenceschopnost. Vývoj České republiky po 30 letech od revoluce probírali na konferenci Forbes v Ostravě výzkumníci se zástupci vlády. Podle sociologů je potřeba zlepšit psychiatrickou péči i reagovat na stárnutí populace. Ekonomové upozornili například na korupci.
         16:45
         Radniční věž je zpátky
          Radniční věž v Olomouci je opět na svém místě. Po 6 měsících byla spodní část dřevěného těla věže připevněna ke kamennému ochozu radnice. Věž stále ještě zbývá doplnit o poslední dvě části, ty zatím čekají na vyhotovení svých replik. Rekonstrukcí prochází olomoucká radnice celá, opravy si vyžádaly takřka 90 mil. Kč.
          19:27
          Mošnovští hasiči pomůžou obcím
           Hasičká jednotka na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově má nových 28 členů,téměř se tak zdvojnásobila. Pomáhat mají nově nejen v areálu letiště, ale také v sousední průmyslové zóněnebo okolních obcích.
           Až o několik minut se zkrátí dojezdová vzdálenost. Na rozšíření hasičského sboru přispívá finančně MS kraj, konkrétně 20 mil. ročně.
           21:35
           Příběh osmi hornických žen
            Osm žen vypráví o nejtěžších okamžicích svého života. Jejich příběhy sepsala do knihy s názvem Hornické vdovy spisovatelka Kamila Hladká. Pracovala na ní dva roky. Hornickou profesi i její stinné stránky chtěla představit z pohledu žen.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            24. říjen 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám