25 minut

24. říjen 2019

Obsah dílu

Orlovská ortopedie do Havířova — Orlovská ortopedie do Havířova — Most čeká oprava — ČD posílí spoje — Vazba pro Janákovou — Neznámý zápach neškodil — Potíže se stavebními firmami — 600 plícních lékařů v Olomouci — Trest za osudovou ránu pěstí — Konec veterinárních opatření — Stíny v Galerii Magna

Části dílu

00:47
Orlovská ortopedie do Havířova
  V orlovské nemocnici dnes pokračovala jednání o přesunu ortopedického oddělení do nemocnice v Havířově. Včera o něm po vzájemné dohodě s řediteli nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově rozhodlo vedení MS kraje. Reagovalo tak na nesouhlas ortopedického oddělení s přesunem do nemocnice v Karviné-Ráji. Ten by podle primáře ortopedie nebyl za současného stavu, především operačních sálů, pro něj ani 65 dalších zdravotníků přijatelný.
  04:29
  Orlovská ortopedie do Havířova
   Živě Tomáš Knybel, primář ortopedického oddělení, nemocnice v Orlové.
   09:28
   Most čeká oprava
    Oprava mostu na frekventované silnici I/57 v Šenově u Nového Jičína postoupí příští týden do další etapy. Řidiči se musejí od 1. listopadu připravit na dopravní omezení. Most se nachází těsně za hranicí Nového Jičína a vede k němu sjezd z rychlostní silnice R48. Úsek se bude od 13. listopadu do 15. prosince objíždět přes Nový Jičín.
    09:53
    ČD posílí spoje
     České dráhy v příštích dnech, tedy o prodlouženém víkendu, podzimních prázdninách a Dušičkách, posílí své vlaky. Nejvíce posilových vozů bude vypraveno mezi Prahou a městy na Moravě. Mezi Prahou a Ostravou a také mezi Prahou a Košicemi vypraví ČD dokonce celé posilové vlaky. Díky tomu nabídne národní dopravce v příštích dnech v dálkových vlacích dohromady nejméně 15 tisíc mimořádných míst k sezení navíc.
     10:26
     Vazba pro Janákovou
      Opavský soud uvalil vazbu na odsouzenou vražedkyni Petru Janákovou. Kriminalisté ji stíhají za křivé obvinění, které souvisí s jejím nařčením vězeňských dozorců ze znásilnění. Z vězení, kde si odpykávala 30letý trest za vraždu z roku 2017, byla předčasně propuštěna kvůli těhotenství. Jednání soudu sledoval Pavel Habram.
      12:11
      Neznámý zápach neškodil
       Na nepříjemný zápach si dopoledne stěžovali lidé v okolí Havířova i v některých částech Ostravy.
       Dráždivý plyn se v ovzduší objevil dopoledne. Situaci prověřovali hasiči i havířovská radnice. Zápach nebyl podle hasičů nebezpečný. Jeho zdroj se nepodařilo vypátrat.
       12:56
       Potíže se stavebními firmami
        Města v MS kraji mají potíže najít stavební firmy pro veřejné zakázky. Kvůli komplikované situaci na trhu, kdy poptávka měst převyšuje možnosti firem, musí některé radnice projekty přímo rušit, nebo je alespoň upravovat. Problémem je údajně také náročnost při stavbě takovýchto zakázek, která některé firmy odrazuje.
        16:23
        600 plícních lékařů v Olomouci
         Takřka 600 lékařů se sjelo na kongres věnovaný plicním chorobám, aby si představili nejnovější možnosti v léčbě plicních onemocnění. Jedno z hlavních témat se věnovalo plicnímu screeningu, díky kterému by se v Česku mohlo zabránit až přes 200 úmrtí ročně.
         17:59
         Trest za osudovou ránu pěstí
          Krajský soud v Ostravě poslal na 6,5 roku za mříže mladíka, který loni v dubnu ranou pěstí zabil 50letého muže. Tehdy 18letý Martin Bodzenta podle soudu před jednou z třineckých restaurací konflikt vyprovokoval. Rozsudek zatím není pravomocný.
          20:03
          Konec veterinárních opatření
           Na Petrově rybníku u Krnova končí přísná veterinární opatření. Ty muselo Povodí Odry zavést po úhynu kaprů nakažených koiherpesvirózou v polovině srpna. Rybník museli rybáři vypustit, dezinfikovat a ryby odvézt do kafilérie. Teď vyčíslili i způsobenou škodu.
           22:10
           Stíny v Galerii Magna
            Výtvarník Jiří David vyfotografoval stíny, které vytváří díla světoznámého švýcarského sochaře
            Alberta Giacomettiho. Pořídil je na aktuální výstavě Giacomettiho soch ve Veletržním paláci. Přivezl je do ostravské Galerie Magna. Vytištěné ale nejsou na klasickém fotopapíře.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            25. říjen 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            7. červen

            Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

            7. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám