23. říjen 2019

Část: Vývoj ČR po 30 letech

Obsah dílu

Vandalové poškodili památník — Vandalové poškodili památník — Pohledávky Citibank jsou oprávněné — Orlovská ortopedie míří do Havířova — Problémy heřmanické haldy — Poslední objednaná tramvaj v Ostravě — Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem — Vývoj ČR po 30 letech — Radniční věž je zpátky — Mošnovští hasiči pomůžou obcím — Příběh osmi hornických žen

Části dílu

00:48
Vandalové poškodili památník
  Vandalové poškodili památník Rudé armády v Ostravě v Komenského sadech. Místo častých pietních akcí postříkali a popsali červenou barvou. Nápisy poukazují na protikomunistické povstání v Maďarsku v roce 1956, které začalo právě 23. října. Není zatím jisté, jak složité bude barvu odstranit a ani výše škody. Místo je teď ale pod větším dozorem strážníků.
  02:58
  Vandalové poškodili památník
   Živě Kamila Poláková, vedoucí Národního památníku 2. světové války.
   07:12
   Pohledávky Citibank jsou oprávněné
    Pohledávky za více než 10 mld. Kč, které za společností OKD přihlásila v r. 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce dnes řekli, že se odvolají.
    07:39
    Orlovská ortopedie míří do Havířova
     Orlovská ortopedie bude od 1. ledna 2020 nově fungovat v Havířovské nemocnici. Po žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské nemocnice se na tom dohodlo vedení MS kraje se zástupci nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově. S pacienty, kteří mají naplánovanou ortopedickou operaci, se podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví nemocniční personál individuálně spojí a dohodne na dalším postupu. Akutní případy pak podle něj budou ošetřeny v Nemocnici s poliklinikou Havířov nebo v Karviné-Ráji.
     08:15
     Problémy heřmanické haldy
      Ostravská těžební zvažuje ukončení prací na separační lince heřmanické haldy. Její těžba je pro firmu neekonomická. Podle společnosti i proto, že je materiál, který je na odvalu uložen více nebezpečný a kontaminovaný. Státní podnik Diamo tvrdí, že firma složení haldy před zahájením prací znala. Sanace podle něj bude pokračovat.
      11:04
      Poslední objednaná tramvaj v Ostravě
       40. a poslední tramvaj švýcarského výrobce Stadler dnes slavnostně přebral Dopravní podnik Ostrava do svého vozového parku. Model Stadler nOVA, který jezdí po ostravských linkách, nahradil staré dosluhující vozy z 60. let. Nové soupravy jezdí v Ostravě od loňského listopadu, najely už téměř 2 mil. km.
       12:33
       Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem
        Ombudsmanka vytkla ostravskému magistrátu, že z výzkumu veřejného mínění ke stavbě nové tramvajové tratě v Porubě vyloučil lidi starší 75 let. Odpůrci stavby si myslí, že právě toto rozhodnutí mohlo ovlivnit výsledek, o který se právě vedení města opírá. Nové tramvajové koleje, které mají v budoucnu vést až ke Globusu, magistrát prosazuje i přesto, že se pod petici podepsalo více než 4 tis. lidí.
        15:28
        Vývoj ČR po 30 letech
         Kvalita života, vzdělávání nebo konkurenceschopnost. Vývoj České republiky po 30 letech od revoluce probírali na konferenci Forbes v Ostravě výzkumníci se zástupci vlády. Podle sociologů je potřeba zlepšit psychiatrickou péči i reagovat na stárnutí populace. Ekonomové upozornili například na korupci.
         16:45
         Radniční věž je zpátky
          Radniční věž v Olomouci je opět na svém místě. Po 6 měsících byla spodní část dřevěného těla věže připevněna ke kamennému ochozu radnice. Věž stále ještě zbývá doplnit o poslední dvě části, ty zatím čekají na vyhotovení svých replik. Rekonstrukcí prochází olomoucká radnice celá, opravy si vyžádaly takřka 90 mil. Kč.
          19:27
          Mošnovští hasiči pomůžou obcím
           Hasičká jednotka na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově má nových 28 členů,téměř se tak zdvojnásobila. Pomáhat mají nově nejen v areálu letiště, ale také v sousední průmyslové zóněnebo okolních obcích.
           Až o několik minut se zkrátí dojezdová vzdálenost. Na rozšíření hasičského sboru přispívá finančně MS kraj, konkrétně 20 mil. ročně.
           21:35
           Příběh osmi hornických žen
            Osm žen vypráví o nejtěžších okamžicích svého života. Jejich příběhy sepsala do knihy s názvem Hornické vdovy spisovatelka Kamila Hladká. Pracovala na ní dva roky. Hornickou profesi i její stinné stránky chtěla představit z pohledu žen.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            24. říjen 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám