Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Vandalové poškodili památník — Vandalové poškodili památník — Pohledávky Citibank jsou oprávněné — Orlovská ortopedie míří do Havířova — Problémy heřmanické haldy — Poslední objednaná tramvaj v Ostravě — Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem — Vývoj ČR po 30 letech — Radniční věž je zpátky — Mošnovští hasiči pomůžou obcím — Příběh osmi hornických žen

Části dílu

00:48
Vandalové poškodili památník
  Vandalové poškodili památník Rudé armády v Ostravě v Komenského sadech. Místo častých pietních akcí postříkali a popsali červenou barvou. Nápisy poukazují na protikomunistické povstání v Maďarsku v roce 1956, které začalo právě 23. října. Není zatím jisté, jak složité bude barvu odstranit a ani výše škody. Místo je teď ale pod větším dozorem strážníků.
  02:58
  Vandalové poškodili památník
   Živě Kamila Poláková, vedoucí Národního památníku 2. světové války.
   07:12
   Pohledávky Citibank jsou oprávněné
    Pohledávky za více než 10 mld. Kč, které za společností OKD přihlásila v r. 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce dnes řekli, že se odvolají.
    07:39
    Orlovská ortopedie míří do Havířova
     Orlovská ortopedie bude od 1. ledna 2020 nově fungovat v Havířovské nemocnici. Po žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské nemocnice se na tom dohodlo vedení MS kraje se zástupci nemocnic v Karviné-Ráji a Havířově. S pacienty, kteří mají naplánovanou ortopedickou operaci, se podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví nemocniční personál individuálně spojí a dohodne na dalším postupu. Akutní případy pak podle něj budou ošetřeny v Nemocnici s poliklinikou Havířov nebo v Karviné-Ráji.
     08:15
     Problémy heřmanické haldy
      Ostravská těžební zvažuje ukončení prací na separační lince heřmanické haldy. Její těžba je pro firmu neekonomická. Podle společnosti i proto, že je materiál, který je na odvalu uložen více nebezpečný a kontaminovaný. Státní podnik Diamo tvrdí, že firma složení haldy před zahájením prací znala. Sanace podle něj bude pokračovat.
      11:04
      Poslední objednaná tramvaj v Ostravě
       40. a poslední tramvaj švýcarského výrobce Stadler dnes slavnostně přebral Dopravní podnik Ostrava do svého vozového parku. Model Stadler nOVA, který jezdí po ostravských linkách, nahradil staré dosluhující vozy z 60. let. Nové soupravy jezdí v Ostravě od loňského listopadu, najely už téměř 2 mil. km.
       12:33
       Ombudsmanka nesouhlasí s výzkumem
        Ombudsmanka vytkla ostravskému magistrátu, že z výzkumu veřejného mínění ke stavbě nové tramvajové tratě v Porubě vyloučil lidi starší 75 let. Odpůrci stavby si myslí, že právě toto rozhodnutí mohlo ovlivnit výsledek, o který se právě vedení města opírá. Nové tramvajové koleje, které mají v budoucnu vést až ke Globusu, magistrát prosazuje i přesto, že se pod petici podepsalo více než 4 tis. lidí.
        15:28
        Vývoj ČR po 30 letech
         Kvalita života, vzdělávání nebo konkurenceschopnost. Vývoj České republiky po 30 letech od revoluce probírali na konferenci Forbes v Ostravě výzkumníci se zástupci vlády. Podle sociologů je potřeba zlepšit psychiatrickou péči i reagovat na stárnutí populace. Ekonomové upozornili například na korupci.
         16:45
         Radniční věž je zpátky
          Radniční věž v Olomouci je opět na svém místě. Po 6 měsících byla spodní část dřevěného těla věže připevněna ke kamennému ochozu radnice. Věž stále ještě zbývá doplnit o poslední dvě části, ty zatím čekají na vyhotovení svých replik. Rekonstrukcí prochází olomoucká radnice celá, opravy si vyžádaly takřka 90 mil. Kč.
          19:27
          Mošnovští hasiči pomůžou obcím
           Hasičká jednotka na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově má nových 28 členů,téměř se tak zdvojnásobila. Pomáhat mají nově nejen v areálu letiště, ale také v sousední průmyslové zóněnebo okolních obcích.
           Až o několik minut se zkrátí dojezdová vzdálenost. Na rozšíření hasičského sboru přispívá finančně MS kraj, konkrétně 20 mil. ročně.
           21:35
           Příběh osmi hornických žen
            Osm žen vypráví o nejtěžších okamžicích svého života. Jejich příběhy sepsala do knihy s názvem Hornické vdovy spisovatelka Kamila Hladká. Pracovala na ní dva roky. Hornickou profesi i její stinné stránky chtěla představit z pohledu žen.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

            16. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám