25 minut

20. květen 2015

Část: Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné

Obsah dílu

Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné — rozhovor s Markem Síbrtem — Začala oprava dálničních mostů v Ostravě — Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň — Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry — Letní kino v Olomouci obnoví provoz — Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku — Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let — Dražba ztrát a nálezů — Výstava Trinity v Krnově

Části dílu

01:00
Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné
  Nové poradenské centrum pro horníky odcházející z dolů připravila těžební společnost OKD v Karviné. Od června jim tam poradí jak a kde sehnat novou práci. Zatím museli horníci dojíždět na pobočky do Ostravy-Radvanic nebo přímo na dolech.
  03:08
  rozhovor s Markem Síbrtem
   06:37
   Začala oprava dálničních mostů v Ostravě
    Na mostech dálničního přivaděče v Ostravě-Přívoze začíná plánovaná oprava jejich havarijního stavu. Ředitelství silnic a dálnic dnes mosty předalo vybrané stavební firmě.
    07:33
    Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň
     Olomoucký Andrův stadion je připraven. Evropský šampionát fotbalistů do jednadvaceti let může odstartovat. Přestavba za osmdesát milionů korun začala loni v říjnu, dnes nejmodernější areál v zemi přijeli do Olomouce zkontrolovat zástupci UEFA.
     09:32
     Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry
      Nákladní i turistické lodě by se mohly nově plavit z Polska až do Mošnova. O prodloužení splavnění Odry z Polska do Moravskoslezského kraje usiluje sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a polská rada kapitánů.
      12:21
      Letní kino v Olomouci obnoví provoz
       : Dlouho opuštěný areál letního kina v Olomouci by se měl znovu otevřít veřejnosti. Soukromý investor by ho chtěl znovu začít plnohodnotně využívat.
       14:57
       Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku
        Až soud asi rozhodne spor mezi sousedy ve Starém Městě u Frýdku-Místku. Téměř pět let rodina Horákových odmítá pustit své sousedy na cestu mezi domy. Starosta Starého Města majitelům domů zatím nepomohl.
        18:03
        Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let
         Mezi nejstarší canis terapeutická sdružení v Česku – tedy ta, kde je součástí terapie pes, patří sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku. Už 15 let pomáhají dobrovolníci se svými speciálně vycvičenými psy lidem s hendikepem.
         20:29
         Dražba ztrát a nálezů
          Jízdní kola za sto, nebo mobilní telefon za dvacet korun. Věci, které se dopoledne snažila získat desítka zájemců při dražbě nalezených věcí v Šumperku. Město se tímto způsobem snaží prodat elektroniku nebo cennosti, u kterých nejde zjistit vlastník.
          22:31
          Výstava Trinity v Krnově
           Unikátní propojení tří různých světů představuje výstava s názvem Trinity v Krnově. Konkrétně jde o design, produkt a instalaci. Designérky expozici připravily přímo pro zimní zahradu památkově chráněné vily továrníka Flemmicha.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           21. květen 2015

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           3. říjen

           Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

           3. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           2. říjen

           Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

           2. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám