20. květen 2015

Obsah dílu

Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné — rozhovor s Markem Síbrtem — Začala oprava dálničních mostů v Ostravě — Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň — Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry — Letní kino v Olomouci obnoví provoz — Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku — Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let — Dražba ztrát a nálezů — Výstava Trinity v Krnově

Části dílu

01:00
Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné
  Nové poradenské centrum pro horníky odcházející z dolů připravila těžební společnost OKD v Karviné. Od června jim tam poradí jak a kde sehnat novou práci. Zatím museli horníci dojíždět na pobočky do Ostravy-Radvanic nebo přímo na dolech.
  03:08
  rozhovor s Markem Síbrtem
   06:37
   Začala oprava dálničních mostů v Ostravě
    Na mostech dálničního přivaděče v Ostravě-Přívoze začíná plánovaná oprava jejich havarijního stavu. Ředitelství silnic a dálnic dnes mosty předalo vybrané stavební firmě.
    07:33
    Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň
     Olomoucký Andrův stadion je připraven. Evropský šampionát fotbalistů do jednadvaceti let může odstartovat. Přestavba za osmdesát milionů korun začala loni v říjnu, dnes nejmodernější areál v zemi přijeli do Olomouce zkontrolovat zástupci UEFA.
     09:32
     Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry
      Nákladní i turistické lodě by se mohly nově plavit z Polska až do Mošnova. O prodloužení splavnění Odry z Polska do Moravskoslezského kraje usiluje sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a polská rada kapitánů.
      12:21
      Letní kino v Olomouci obnoví provoz
       : Dlouho opuštěný areál letního kina v Olomouci by se měl znovu otevřít veřejnosti. Soukromý investor by ho chtěl znovu začít plnohodnotně využívat.
       14:57
       Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku
        Až soud asi rozhodne spor mezi sousedy ve Starém Městě u Frýdku-Místku. Téměř pět let rodina Horákových odmítá pustit své sousedy na cestu mezi domy. Starosta Starého Města majitelům domů zatím nepomohl.
        18:03
        Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let
         Mezi nejstarší canis terapeutická sdružení v Česku – tedy ta, kde je součástí terapie pes, patří sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku. Už 15 let pomáhají dobrovolníci se svými speciálně vycvičenými psy lidem s hendikepem.
         20:29
         Dražba ztrát a nálezů
          Jízdní kola za sto, nebo mobilní telefon za dvacet korun. Věci, které se dopoledne snažila získat desítka zájemců při dražbě nalezených věcí v Šumperku. Město se tímto způsobem snaží prodat elektroniku nebo cennosti, u kterých nejde zjistit vlastník.
          22:31
          Výstava Trinity v Krnově
           Unikátní propojení tří různých světů představuje výstava s názvem Trinity v Krnově. Konkrétně jde o design, produkt a instalaci. Designérky expozici připravily přímo pro zimní zahradu památkově chráněné vily továrníka Flemmicha.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           21. květen 2015

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám