25 minut

21. květen 2015

Obsah dílu

Premiér je pro vznik strategické průmyslové zóny v Bochoři — Havířovský azyl pro matky s dětmi pomáhá 20 let — Vědecko-technický park v Ostravě se rozšiřuje — Karvinské lázně procházejí obnovou — Lidem z Ostravy-Jihu vadí neposečená tráva — Dopravní podnik Ostrava vylepší odbavování — Debata o vědecké knihovně — Začal festival tance a pohybového divadla

Části dílu

00:47
Premiér je pro vznik strategické průmyslové zóny v Bochoři
  Premiér Bohuslav Sobotka podpořil vznik strategické průmyslové zóny v areálu bývalé vrtulníkové základny v Bochoři. Dopoledne o záměru jednal s představiteli Přerova a Olomouckého kraje.
  06:04
  Havířovský azyl pro matky s dětmi pomáhá 20 let
   Pomáhají ženám, které se ocitly bez střechy nad hlavou. Největší azylový dům pro matky s dětmi v Moravskoslezském kraji slaví dvacáté výročí. Za tu dobu havířovským zařízením prošlo téměř dvanáct set matek a skoro dva tisíce dětí.
   08:04
   Vědecko-technický park v Ostravě se rozšiřuje
    Vědecko-technologický park v Ostravě rozšířil své prostory. Zájem o spolupráci projevila společnost CGI. Nejen absolventům vysoké školy báňské by chtěla nabídnout desítky pracovních míst převážně v oblasti informačních technologií.
    12:48
    Karvinské lázně procházejí obnovou
     Skončila rekonstrukce ubytovacích prostor lázní Karviná. Oprava více než stovky pokojů stála nového majitele přes 40 milionů. Nyní plánuje razantní proměnu historického areálu v Darkově.
     15:24
     Lidem z Ostravy-Jihu vadí neposečená tráva
      Stovky stížností obyvatel, problémy astmatiků a alergiků. Obyvatele Ostravy–Jihu trápí místy až metrová neposečená tráva. Zatímco v minulých letech bylo na konci května posečeno už několikrát, letos radnice ani nezačala.
      17:48
      Dopravní podnik Ostrava vylepší odbavování
       Dopravní podnik Ostrava chystá velkou změnu v systému odbavování. Během léta nainstaluje do všech vozů stovky čtecích zařízení. Ty umožní placení jízdenky elektronickou peněženkou a v budoucnu i bezkontaktní platební kartou.
       20:20
       Debata o vědecké knihovně
        Ostrava potřebuje novou vědeckou knihovnu. Moravskoslezský kraj uvažuje o jejím vybudování v Dolní oblasti Vítkovic. Podle úřadu je tak šance získat dotaci z Evropské uie. Kritici ale tvrdí, že na projekt lze čerpat peníze bez ohledu na umístění knihovny.
        22:50
        Začal festival tance a pohybového divadla
         V Ostravě začala „lovecká sezóna“. Takový podtitul dali letos organizátoři festivalu tance, cirkusu a pohybového divadla Move Fest 2015.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         22. květen 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         19. září

         Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

         19. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         18. září

         Armádní drony

         18. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         15. září

         Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

         15. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         14. září

         Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

         14. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         13. září

         13. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         12. září

         Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

         12. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         11. září

         Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

         11. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám