25 minut

20. květen 2015

Část: Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku

Obsah dílu

Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné — rozhovor s Markem Síbrtem — Začala oprava dálničních mostů v Ostravě — Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň — Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry — Letní kino v Olomouci obnoví provoz — Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku — Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let — Dražba ztrát a nálezů — Výstava Trinity v Krnově

Části dílu

01:00
Nová šichta má nové sídlo v centru Karviné
  Nové poradenské centrum pro horníky odcházející z dolů připravila těžební společnost OKD v Karviné. Od června jim tam poradí jak a kde sehnat novou práci. Zatím museli horníci dojíždět na pobočky do Ostravy-Radvanic nebo přímo na dolech.
  03:08
  rozhovor s Markem Síbrtem
   06:37
   Začala oprava dálničních mostů v Ostravě
    Na mostech dálničního přivaděče v Ostravě-Přívoze začíná plánovaná oprava jejich havarijního stavu. Ředitelství silnic a dálnic dnes mosty předalo vybrané stavební firmě.
    07:33
    Andrův stadion v Olomouci má špičkovou úroveň
     Olomoucký Andrův stadion je připraven. Evropský šampionát fotbalistů do jednadvaceti let může odstartovat. Přestavba za osmdesát milionů korun začala loni v říjnu, dnes nejmodernější areál v zemi přijeli do Olomouce zkontrolovat zástupci UEFA.
     09:32
     Česko-polská iniciativa usiluje o splavnění části Odry
      Nákladní i turistické lodě by se mohly nově plavit z Polska až do Mošnova. O prodloužení splavnění Odry z Polska do Moravskoslezského kraje usiluje sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a polská rada kapitánů.
      12:21
      Letní kino v Olomouci obnoví provoz
       : Dlouho opuštěný areál letního kina v Olomouci by se měl znovu otevřít veřejnosti. Soukromý investor by ho chtěl znovu začít plnohodnotně využívat.
       14:57
       Spor o cestu ve Starém Městě u Frýdku-Místku
        Až soud asi rozhodne spor mezi sousedy ve Starém Městě u Frýdku-Místku. Téměř pět let rodina Horákových odmítá pustit své sousedy na cestu mezi domy. Starosta Starého Města majitelům domů zatím nepomohl.
        18:03
        Terapie se psy pomáhá ve Frýdku-Místku 15 let
         Mezi nejstarší canis terapeutická sdružení v Česku – tedy ta, kde je součástí terapie pes, patří sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku. Už 15 let pomáhají dobrovolníci se svými speciálně vycvičenými psy lidem s hendikepem.
         20:29
         Dražba ztrát a nálezů
          Jízdní kola za sto, nebo mobilní telefon za dvacet korun. Věci, které se dopoledne snažila získat desítka zájemců při dražbě nalezených věcí v Šumperku. Město se tímto způsobem snaží prodat elektroniku nebo cennosti, u kterých nejde zjistit vlastník.
          22:31
          Výstava Trinity v Krnově
           Unikátní propojení tří různých světů představuje výstava s názvem Trinity v Krnově. Konkrétně jde o design, produkt a instalaci. Designérky expozici připravily přímo pro zimní zahradu památkově chráněné vily továrníka Flemmicha.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           21. květen 2015

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. září

           Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

           11. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. září

           Výuka stomatologie v Ostravě — Vojáci cvičí na tancích Leopard 2A4 — Nezaměstnanost v srpnu stagnovala — Žalobci prověří zastavení stíhání starostky — Opavě hrozí pokuta za zpožděnou telematiku — Začíná setkní hornických měst Fajront — Policie dál šetří nehodu na kolotoči v Havířově — Referendum o těžbě kaolinu ve Vidnavě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Seminář o ochraně před útoky vlků — Začíná divadelní sezóna

           8. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám