26 minut

28. května

Část: Příprava na koncert ZUŠ Open

Obsah dílu

Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

Části dílu

01:07
Spor o zavedení spádovosti středních škol
  Usiluje o ni vedení Prahy. Na školu v metropoli se po prvním kole nedostalo 16 procent deváťáků. Průměr v Česku je přitom šestiprocentní. Podle vedení hlavního města za to může i stále rostoucí počet přespolních uchazečů.
  03:56
  Stavba nových gymnázií
   K řešení nedostatku míst by podle Středočeského kraje mohla přispět i stavba nových gymnázií. Kolem Prahy by měla vyrůst tři, třeba v Černošicích nebo Roztokách. Vznikají i plány na středoškolský kampus, který by měl kapacitu až 4000 žáků.
   04:48
   Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování
    Středočeskou obcí Zlatníky hýbe kauza tamního starosty, který čelí podezření z tunelování obecního rozpočtu. Podle zjištění některých zastupitelů mělo jít loni zhruba o 11 milionů korun, které měly fakturovat spřátelené firmy.
    07:33
    Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech
     Soud v Kladně uložil dva podmíněné tresty za usmrcení dítěte z nedbalosti při závodech nákladních aut. Neštěstí se stalo před dvěma lety v Černuci na Kladensku. Podle zatím nepravomocného rozsudku dostal strýc dítěte roční trest a pořadatel akce šestnáctiměsíční trest.
     09:45
     Případ požáru ve Vejprtech u soudu
      Okresní soud v Chomutově dnes začal řešit tragický požár v domově se zvláštním režimem, který se stal ve Vejprtech v roce 2020. Obžalovaný je ředitel zařízení Viktor Koláček, kterému hrozí až deset let vězení.
      11:09
      Případ požáru ve Vejprtech u soudu
       V domově se zvláštním režimem zemřelo při požáru 9 lidí.
       12:36
       Využití a údržba krytů civilní ochrany
        Jeden ze čtyř krytů civilní ochrany v Pardubicích se na dva dny otevřel veřejnosti. Je stále funkční a vejde se do něj až 450 lidí. Podobné kryty jsou po celém Česku. A z těch nepotřebných už jejich majitelé vytvořili třeba parkovací stání nebo různé atrakce.
        14:21
        Užívání nikotinových výrobků a alkoholu
         Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Vlastimila Válka podpoří další zvyšování daní na nikotinové výrobky a alkoholické nápoje. Podle průzkumu Státního zdravotního ústavu vyplývá, že polovina Čechů mezi 15 až 24 lety užívá nikotin.
         15:38
         Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova
          S pokutou 90 tisíc korun a tříletým zákazem chovu psů odešel od domažlického soudu Karel Lorenc. Bývalý majitel rotvajlerů podepsal dohodu o vině a trestu za to, že jeho pes vloni utekl z areálu betonárky v Holýšově a těžce zranil desetiletou dívku.
          16:33
          Zdravotní stav napadené dívky byl vážný
           Kauzu sleduje od začátku Marcela Durasová, které rodina napadené dívky loni odvyprávěla svůj příběh.
           17:36
           Výrazně roste zájem o školy v přírodě
            Blíží se konec školního roku a žáci vyrážejí na školy v přírodě. Podle pořadatelů je o takové pobyty poslední dva roky rekordní zájem. Jen na jih Čech letos s učiteli přijedou tisíce dětí.
            18:35
            Koupaliště zahajují sezonu
             Většina tuzemských koupališť plánuje otevřít během června nebo až o letních prázdninách. První návštěvníky už ale přivítali třeba na některých plovárnách v Královéhradeckém kraji. Návštěvníky bazénů tam neodradilo ani chladnější počasí nebo dražší vstupné.
             20:20
             V pražském planetáriu začaly první stavební práce
              Dělníci zatím vybourali projekční sál v horním patře a teď pracují na přípravě montáže speciálních projekčních ploch. Ty budou mít celkem 45 milionů LED diod a planetárium je bude mít jako první v Evropě. Znovu otevřít veřejnosti se má expozice na jaře příštího roku.
              21:13
              Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční
               Vyplývá to z monitoringu, který trval téměř devět let. Podle odhadů jich žije několik desítek v národním parku i v chráněné krajinné oblasti. Mimo rezervace ale způsobují škody rybářům. Ti ročně přichází o stovky ryb.
               22:58
               Příprava na koncert ZUŠ Open
                Celkem 444 základních uměleckých škol se podílí na programu letošního ročníku Benefičního koncertu Magdaleny Kožené a ZUŠ Open.
                24:43
                Výluka vysílače Krásné
                 Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou bude plánovaná výluka vysílače Hradec Králové/Pardubice - Krásné. Pro diváky, který z něj signál přijímají, tak budou programy České televize v dané době nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 29. května

                 Přehled dílů

                 4594 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám