26 minut

28. května

Část: Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční

Obsah dílu

Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

Části dílu

01:07
Spor o zavedení spádovosti středních škol
  Usiluje o ni vedení Prahy. Na školu v metropoli se po prvním kole nedostalo 16 procent deváťáků. Průměr v Česku je přitom šestiprocentní. Podle vedení hlavního města za to může i stále rostoucí počet přespolních uchazečů.
  03:56
  Stavba nových gymnázií
   K řešení nedostatku míst by podle Středočeského kraje mohla přispět i stavba nových gymnázií. Kolem Prahy by měla vyrůst tři, třeba v Černošicích nebo Roztokách. Vznikají i plány na středoškolský kampus, který by měl kapacitu až 4000 žáků.
   04:48
   Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování
    Středočeskou obcí Zlatníky hýbe kauza tamního starosty, který čelí podezření z tunelování obecního rozpočtu. Podle zjištění některých zastupitelů mělo jít loni zhruba o 11 milionů korun, které měly fakturovat spřátelené firmy.
    07:33
    Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech
     Soud v Kladně uložil dva podmíněné tresty za usmrcení dítěte z nedbalosti při závodech nákladních aut. Neštěstí se stalo před dvěma lety v Černuci na Kladensku. Podle zatím nepravomocného rozsudku dostal strýc dítěte roční trest a pořadatel akce šestnáctiměsíční trest.
     09:45
     Případ požáru ve Vejprtech u soudu
      Okresní soud v Chomutově dnes začal řešit tragický požár v domově se zvláštním režimem, který se stal ve Vejprtech v roce 2020. Obžalovaný je ředitel zařízení Viktor Koláček, kterému hrozí až deset let vězení.
      11:09
      Případ požáru ve Vejprtech u soudu
       V domově se zvláštním režimem zemřelo při požáru 9 lidí.
       12:36
       Využití a údržba krytů civilní ochrany
        Jeden ze čtyř krytů civilní ochrany v Pardubicích se na dva dny otevřel veřejnosti. Je stále funkční a vejde se do něj až 450 lidí. Podobné kryty jsou po celém Česku. A z těch nepotřebných už jejich majitelé vytvořili třeba parkovací stání nebo různé atrakce.
        14:21
        Užívání nikotinových výrobků a alkoholu
         Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Vlastimila Válka podpoří další zvyšování daní na nikotinové výrobky a alkoholické nápoje. Podle průzkumu Státního zdravotního ústavu vyplývá, že polovina Čechů mezi 15 až 24 lety užívá nikotin.
         15:38
         Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova
          S pokutou 90 tisíc korun a tříletým zákazem chovu psů odešel od domažlického soudu Karel Lorenc. Bývalý majitel rotvajlerů podepsal dohodu o vině a trestu za to, že jeho pes vloni utekl z areálu betonárky v Holýšově a těžce zranil desetiletou dívku.
          16:33
          Zdravotní stav napadené dívky byl vážný
           Kauzu sleduje od začátku Marcela Durasová, které rodina napadené dívky loni odvyprávěla svůj příběh.
           17:36
           Výrazně roste zájem o školy v přírodě
            Blíží se konec školního roku a žáci vyrážejí na školy v přírodě. Podle pořadatelů je o takové pobyty poslední dva roky rekordní zájem. Jen na jih Čech letos s učiteli přijedou tisíce dětí.
            18:35
            Koupaliště zahajují sezonu
             Většina tuzemských koupališť plánuje otevřít během června nebo až o letních prázdninách. První návštěvníky už ale přivítali třeba na některých plovárnách v Královéhradeckém kraji. Návštěvníky bazénů tam neodradilo ani chladnější počasí nebo dražší vstupné.
             20:20
             V pražském planetáriu začaly první stavební práce
              Dělníci zatím vybourali projekční sál v horním patře a teď pracují na přípravě montáže speciálních projekčních ploch. Ty budou mít celkem 45 milionů LED diod a planetárium je bude mít jako první v Evropě. Znovu otevřít veřejnosti se má expozice na jaře příštího roku.
              21:13
              Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční
               Vyplývá to z monitoringu, který trval téměř devět let. Podle odhadů jich žije několik desítek v národním parku i v chráněné krajinné oblasti. Mimo rezervace ale způsobují škody rybářům. Ti ročně přichází o stovky ryb.
               22:58
               Příprava na koncert ZUŠ Open
                Celkem 444 základních uměleckých škol se podílí na programu letošního ročníku Benefičního koncertu Magdaleny Kožené a ZUŠ Open.
                24:43
                Výluka vysílače Krásné
                 Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou bude plánovaná výluka vysílače Hradec Králové/Pardubice - Krásné. Pro diváky, který z něj signál přijímají, tak budou programy České televize v dané době nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 29. května

                 Přehled dílů

                 4591 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. července

                 Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 1. července

                 Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                 1. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám