26 minut

28. května

Obsah dílu

Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

Části dílu

01:07
Spor o zavedení spádovosti středních škol
  Usiluje o ni vedení Prahy. Na školu v metropoli se po prvním kole nedostalo 16 procent deváťáků. Průměr v Česku je přitom šestiprocentní. Podle vedení hlavního města za to může i stále rostoucí počet přespolních uchazečů.
  03:56
  Stavba nových gymnázií
   K řešení nedostatku míst by podle Středočeského kraje mohla přispět i stavba nových gymnázií. Kolem Prahy by měla vyrůst tři, třeba v Černošicích nebo Roztokách. Vznikají i plány na středoškolský kampus, který by měl kapacitu až 4000 žáků.
   04:48
   Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování
    Středočeskou obcí Zlatníky hýbe kauza tamního starosty, který čelí podezření z tunelování obecního rozpočtu. Podle zjištění některých zastupitelů mělo jít loni zhruba o 11 milionů korun, které měly fakturovat spřátelené firmy.
    07:33
    Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech
     Soud v Kladně uložil dva podmíněné tresty za usmrcení dítěte z nedbalosti při závodech nákladních aut. Neštěstí se stalo před dvěma lety v Černuci na Kladensku. Podle zatím nepravomocného rozsudku dostal strýc dítěte roční trest a pořadatel akce šestnáctiměsíční trest.
     09:45
     Případ požáru ve Vejprtech u soudu
      Okresní soud v Chomutově dnes začal řešit tragický požár v domově se zvláštním režimem, který se stal ve Vejprtech v roce 2020. Obžalovaný je ředitel zařízení Viktor Koláček, kterému hrozí až deset let vězení.
      11:09
      Případ požáru ve Vejprtech u soudu
       V domově se zvláštním režimem zemřelo při požáru 9 lidí.
       12:36
       Využití a údržba krytů civilní ochrany
        Jeden ze čtyř krytů civilní ochrany v Pardubicích se na dva dny otevřel veřejnosti. Je stále funkční a vejde se do něj až 450 lidí. Podobné kryty jsou po celém Česku. A z těch nepotřebných už jejich majitelé vytvořili třeba parkovací stání nebo různé atrakce.
        14:21
        Užívání nikotinových výrobků a alkoholu
         Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Vlastimila Válka podpoří další zvyšování daní na nikotinové výrobky a alkoholické nápoje. Podle průzkumu Státního zdravotního ústavu vyplývá, že polovina Čechů mezi 15 až 24 lety užívá nikotin.
         15:38
         Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova
          S pokutou 90 tisíc korun a tříletým zákazem chovu psů odešel od domažlického soudu Karel Lorenc. Bývalý majitel rotvajlerů podepsal dohodu o vině a trestu za to, že jeho pes vloni utekl z areálu betonárky v Holýšově a těžce zranil desetiletou dívku.
          16:33
          Zdravotní stav napadené dívky byl vážný
           Kauzu sleduje od začátku Marcela Durasová, které rodina napadené dívky loni odvyprávěla svůj příběh.
           17:36
           Výrazně roste zájem o školy v přírodě
            Blíží se konec školního roku a žáci vyrážejí na školy v přírodě. Podle pořadatelů je o takové pobyty poslední dva roky rekordní zájem. Jen na jih Čech letos s učiteli přijedou tisíce dětí.
            18:35
            Koupaliště zahajují sezonu
             Většina tuzemských koupališť plánuje otevřít během června nebo až o letních prázdninách. První návštěvníky už ale přivítali třeba na některých plovárnách v Královéhradeckém kraji. Návštěvníky bazénů tam neodradilo ani chladnější počasí nebo dražší vstupné.
             20:20
             V pražském planetáriu začaly první stavební práce
              Dělníci zatím vybourali projekční sál v horním patře a teď pracují na přípravě montáže speciálních projekčních ploch. Ty budou mít celkem 45 milionů LED diod a planetárium je bude mít jako první v Evropě. Znovu otevřít veřejnosti se má expozice na jaře příštího roku.
              21:13
              Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční
               Vyplývá to z monitoringu, který trval téměř devět let. Podle odhadů jich žije několik desítek v národním parku i v chráněné krajinné oblasti. Mimo rezervace ale způsobují škody rybářům. Ti ročně přichází o stovky ryb.
               22:58
               Příprava na koncert ZUŠ Open
                Celkem 444 základních uměleckých škol se podílí na programu letošního ročníku Benefičního koncertu Magdaleny Kožené a ZUŠ Open.
                24:43
                Výluka vysílače Krásné
                 Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou bude plánovaná výluka vysílače Hradec Králové/Pardubice - Krásné. Pro diváky, který z něj signál přijímají, tak budou programy České televize v dané době nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 29. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 21. června

                 21. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. června

                 Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                 20. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám