26 minut

17. května

Část: Začíná festival muzejních nocí

Obsah dílu

Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

Části dílu

01:04
Změny v rozdělování sdílených daní
  Svaz měst a obcí kritizuje vládní návrh na nové rozdělování sdílených daní. Podle vlády má přinést spravedlivější systém pro kraje. Podle Sdružení místních samospráv ale úprava připraví o část příjmů na 5800 obcí.
  03:45
  Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku
   Krajský soud v Ústí nad Labem nepokračuje v hlavním líčení v kauze rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku z léta roku 2022. Podle soudu není možné rozhodnout, jestli obžalovaný trestní proces vnímá a ani přijmout jeho přiznání.
   04:46
   Škoda po požáru skladu olejů
    Na 40 milionů korun odhadli vyšetřovatelé škodu, kterou způsobil včerejší požár skladu olejů v Kladně. Jeho příčiny teď zjišťuje policie. S ohněm bojovala až stovka hasičů, vyhlášený byl zvláštní, tedy nejvyšší poplachový stupeň.
    05:07
    Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty
     Zrekonstruovaná chata Bohumila Hrabala se v sobotu poprvé otevře lidem na festivalu Hrabalovo Kersko.
     07:31
     Vrcholí festival Open House Praha
      O víkendu vrcholí festival Open House Praha, který návštěvníkům otevírá běžně nepřístupné prostory. Koná se už podesáté. Letos nabízí přes stovku staveb různých architektonických stylů v soukromých i veřejných budovách.
      09:26
      Začíná festival muzejních nocí
       20. ročník Festivalu muzejních nocí startuje letos v Pardubickém kraji konkrétně ve Východočeském muzeu na Zámku Pardubice. V podvečer od 17 hodin pak své brány otevřelo 19 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.
       11:16
       Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště
        Peníze do obecní kasy a do budoucna i možnost levnější elektřiny. I takové benefity nabízí investor Dolnímu Dvořišti za výstavbu větrných elektráren. Svůj záměr tam chce přesunout poté, co neuspěl v Rožmberku nad Vltavou.
        13:11
        Regulace sdíleních koloběžek a kol
         Praha připravila návrh na regulaci sdílených koloběžek a kol na celém území metropole. Návrh počítá mimo jiné s poplatkem za stání a také s pokutami za špatné parkování.
         15:24
         Stát prodává zámek Štiřín
          Stát prodává zámek Štiřín v okrese Praha-východ. Minimální cena je 3 miliardy a 300 milionů korun. Uvedl to majetkový úřad. Elektronická aukce začne 11. září v poledne a skončí o dva dny později.
          15:52
          Mládě orangutana je samec
           Mládě orangutana sumaterského, které se narodilo v pražské zoo na počátku května, je samec. Potvrdily to genetické testy.
           16:11
           Otevření nového úseku D49 v ohrožení
            V ohrožení je letošní termín otevření úseku dálnice D49 Hulín-Fryšták. Důvodem je právní spor o stavební povolení. Zrušil ho Nejvyšší správní soud poté, co vyhověl spolku Děti Země. Ministerstvo dopravy se teď bude muset s námitkami spolku znovu vypořádat.
            16:45
            Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu
             Referendum o hazardu. Prosadili si ho obyvatelé Chrášťan, když se dozvěděli, že tamní radnice umožnila stavbu dvou kasin a podepsala s jejich provozovateli smlouvu o spolupráci.
             18:02
             Zájem o lestí školky roste
              Zájem o lesní školky roste a dětí, které podobné instituce navštěvují, každoročně přibývá. Zvyšuje se proto i počet školek, nejvíce na Vysočině.
              19:55
              Začíná festival Jižní svéráz
               Už za pár hodin začne v Českých Budějovicích nultý ročník multižánrového festivalu Jižní svéráz. Jedná se zároveň o první akci, která představuje jihočeskou metropoli jako Evropské hlavní město kultury 2028.
               21:37
               Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně
                O víkendu budou dobrovolníci v Krkonoších sbírat odpadky po turistech. Ve Špindlerově Mlýně začali s úklidem pracovníci ski resortu, správci národního parku i školáci už dnes. Cílem je zbavit hory nepořádku po zimě.
                23:15
                Úklid během hokejového šampionátu
                 V souvislosti s hokejovým mistrovstvím mají víc práce i úklidové služby. Jen poblíž vysočanské arény se za Pražské služby střídá denně třicítka lidí rozdělená do tří směn.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 20. května

                 Přehled dílů

                 4590 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. července

                 Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 1. července

                 Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                 1. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. června

                 Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                 28. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám