26 minut

20. května

Obsah dílu

Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

Části dílu

01:15
Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové
  Banka ČSOB přiznala, že problémy se strháváním peněz z účtů cestujících zavinila a omluvila se za ně.
  03:35
  Dostavba dálnice D3 u Tábora
   Silničáři získali povolení na dostavbu pravého jízdního pruhu dálnice D3 u Tábora. Úsek je 400 metrů dlouhý a je součástí obchvatu města. Kvůli právnímu sporu o pozemky je tu už několik let provoz svedený do jednoho směru. Pokud proti rozhodnutí nikdo nepodá rozklad, platné bude za 30 dnů a stavba může začít.
   04:14
   Dopravní komplikace kvůli stavbě D35
    A stavba jiné dálnice D35 teď nepřímo zasahuje do provozu na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Jičínem konkrétně u Hořic. Staví se tam kruhová křižovatka, skrze kterou budou Hořice napojené právě na tuto budovanou dálnici. Momentálně to ale zatím znamená omezení pro řidiče.
    05:55
    Sporný projekt Nové Holešovice
     Pražskou koalicí dál hýbe spor o projekt Nové Holešovice. Založil ho dopravní podnik s firmami Karlín Group a CPI Property Group k rozvoji stanice metra Nádraží Holešovice a jejího okolí. Vedení magistrátu dohodnutý prodej městských pozemků stále neschválilo a náměstek Zdeněk Hřib prosazuje, aby DPP z projektu úplně vystoupil. Akcionáři už na dopravní podnik podali žalobu, škodu vyčíslili na 1,3 miliardy korun.
     08:27
     Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích
      Oproti loňsku jich policie řešila už skoro dvojnásobek - téměř 670. Mezi nejčastější příčiny havárií patří jízda na červenou nebo nedání přednosti v jízdě. Rozhodujícím faktorem je ale rychlost.
      08:42
      Aplikace mapující dopravní nehody
       V Plzni vylepšili dronovou aplikaci mapující dopravní nehody. Software s názvem Crash Inspektor nově dokáže kromě na milimetry přesného ortosnímku, tedy pohledu kolmo dolů, znázornit i 3D model dopravní nehody.
       10:49
       Spotřeba piva v restauracích klesá
        Desítka vesnických hospod na Vysočině kvůli úsporám omezila provoz, jinde už skončili úplně. Lidé šetří. Zatímco cena točeného piva stoupá, lidí, kteří ho pijí, ubývá. Podle hospodských za to může i cena lahvového piva v obchodních řetězcích. Ta je pro spotřebitele často menší než nákupní cena sudového piva pro restaurace.
        13:02
        Havrani ničí úrodu na jihu Čech
         Pole kolem Českých Budějovic decimují hejna havranů. Kolonie stovek ptáků se usadily v městských parcích a odtud vyrážejí a ničí úrodu v okolí. Farmáři se brání jen těžko. Chráněného ptáka střílet nesmějí, zároveň ale nemají nárok na žádné odškodné.
         14:44
         Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ
          Přibližně 6 tisíc žáků zatím neví, kam v září nastoupí na střední školu. Zítra je čeká druhé kolo přijímacího řízení. Třeba Královéhradecký kraj těmto žákům nabízí pomoc a humanitní nebo naopak technické obory s volnými místy jim chce doporučit i podle jejich zaměření.
          17:06
          Muzeum genocidy ve vlakové soupravě
           Letos poprvé vyrazil na trať vlak Lemkin, neboli muzeum genocidy na kolejích. Interaktivní výstava seznámí návštěvníky s etnickými čistkami 20. století. Vlak v následujících týdnech zavítá do dvanácti měst v pěti krajích. První zastávku má v severočeských Teplicích.
           19:03
           Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt
            Místo pražského žižkovského Mordoru nový bytový projekt. Na místě bývalého Telecomu vyroste nakonec 80 metrů vysoká obytná věž s pětadvaceti patry, a to podle návrhu architektky Evy Jiřičné.
            21:16
            Žací loď na Boleváku v Plzni
             Hladina Velkého Boleveckého rybníka v Plzni je poprvé od roku 2017 opět na normálním stavu. Díky většímu množství vody se tu ale znovu začalo dařit i podvodním rostlinám. Aby se lidé mohli v oblíbené lokalitě koupat, musí je pravidelně redukovat speciální podvodní sekačka.
             23:09
             Obnovená tradice na Vysočině
              V Březské na Vysočině ožívá starobylý obyčej - obchůzka královniček. Je to slavnost plná zpěvu a tance. Vítá přicházející jaro, uctívá slunce, přírodu a oslavuje krásu a nevinnost mladých dívek. Tradice se na Velkobítešsku obnovila v roce 2003.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              21. května

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              19. června

              Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

              19. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. června

              První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

              18. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              17. června

              Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

              17. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              14. června

              Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

              14. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              13. června

              Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

              13. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. června

              Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

              12. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              11. června

              Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

              11. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              10. června

              Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

              10. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              7. června

              Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

              7. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž26 minut

              6. června

              Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

              6. 6. 2024 na ČT1

              Napište nám