26 minut

21. května

Obsah dílu

V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

Části dílu

01:06
V Plzni začala oprava dálničního obchvatu
  Na desetikilometrovém úseku teď musí řidiči počítat s omezeními skoro tři měsíce. Kromě samotné vozovky opravuje ředitelství silnic a dálnic i některé sjezdy. Auta proto musí po objížďce v okrajové části Plzně. Jenže tam už začala jiná rekonstrukce. Město se obává komplikací v dopravě.
  02:57
  Kilometrové kolony u německých hranic
   Dopravní kolaps na hlavních tazích do Německa. Na dálnicích D5 a D8 se tvořily desítky kilometrů dlouhé kolony aut. Hlavním důvodem bylo posílení kontrol na hranicích se sousedním státem a také tamní státní svátek.
   04:54
   Převaděči před soudem
    Policie navrhla obžalovat 14 lidí za převedení dvou tisícovek migrantů a to z Turecka do Česka nebo do dalších zemí Evropské unie. Skupina získala od migrantů nejméně dva miliony eur.
    05:23
    Přibývá nehod malých letadel
     Za první čtvrtletí letošního roku inspektoři vyšetřují na dvě stě nahlášených událostí. Poslední nehoda se stala včera v areálu letiště v Milovicích. Zranili se dva lidé. A před týdnem na Jihlavsku takto zemřel dvaačtyřicetiletý pilot.
     07:31
     Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji
      Do Pardubického kraje zavítal prezident Petr Pavel. Na programu měl například návštěvu továrny Explosia nebo jednání s představiteli kraje. Vyzkoušel si také letový simulátor v pardubickém Centru leteckého výcviku.
      09:45
      10 let od rozsudků v metanolové kauze
       Následky největšího kriminálního případu v dějinách Česka byly fatální – zemřelo osmatřicet lidí, dalším padesáti otrávený alkohol zničil zdraví. Dva hlavní míchači si odpykávají doživotní tresty. Osm distributorů a obchodníků už z vězení propustili.
       12:27
       Dva mrtví po srážce auta s vlakem
        Tragická nehoda na železničním přejezdu v Čermné nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou. Došlo tam ke střetu vlaku s osobním autem, na místě jsou dva mrtví. Zasahují tam tři jednotky hasičů. Provoz tam je zastavený.
        12:47
        Petice občanů proti těžbě kamene
         V Braňanech na Mostecku teď místní předávají zastupitelům obce petici proti těžbě kamene. Kamenolom na zalesněném Červeném vrchu chtějí otevřít Severočeské doly. Autoři petice upozorňují, že by se kámen těžil v blízkosti rodinných domů. Lidé proto chtějí referendum.
         14:41
         Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina
          Místo těžebních strojů, fotovoltaické elektrárny. Takové jsou plány společnosti ČEZ a Severočeských dolů. Na dolu Bílina teď proto testují nové unikátní konstrukce uchycení solárních panelů a to s pomocí staré vysloužilé techniky.
          16:17
          Uctění padlých vojáků
           Památku vojáků padlých na zahraničních misích si dnes připomněli v Semilech. Sdružení válečných veteránů tady uspořádalo memoriál podporučíka Petra Šimonky, který zemřel při operaci Pouštní bouře v roce 1991.
           16:48
           Hasiči procvičí zásah u požáru lesa
            Děčínští hasiči vyjedou ve středu ráno ke cvičnému zásahu požáru lesa nedaleko osady Mezní Louka ve Hřensku. 12 požárních jednotek si za účasti požárního preventisty a několika strážců přírody procvičí hasební práce a dopravu vody na dálku.
            17:10
            Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou
             Ve Žďáře nad Sázavou probíhá unikátní stavba bytových domů ze dřeva. Projekt, který žďárská radnice ve spolupráci se společností „Dostupné bydlení České spořitelny“ realizuje, je financován převážně ze státního fondu podpory investic.
             19:13
             Vyšetřování zakázky na dětské hřiště
              Antimonopolní úřad vyšetřuje zakázku na dětské hřiště v Pardubicích. To vyšlo na 9 milionů 600 tisíc korun, výběrové řízení vypsal 5. městský obvod. Za pochybení už dostal pokutu 100 tisíc korun, podal proti ní ale odpor. Správní řízení se tak opakuje.
              20:57
              Lovosice mají nově bezbariérové nádraží
               Správa železnic nechala přestavět zastaralá nástupiště a taky podchod. Dnes začala další etapa kompletní rekonstrukce železniční stanice. Přestavbu nádražní budovy z roku 1968 dnes zahájil ministr dopravy Martin Kupka.
               21:22
               Cyklisté místo vlaků u Chrástu
                Na Plzeňsku dnes otevřeli skoro 5 kilometrů dlouhou cyklostezku mezi Chrástem a Bukovcem. Umožnil to odklon železniční tratě přes Ejpovický tunel, který dráhy zprovoznily v listopadu roku 2018. Trasa navazuje na další cyklostezky v okolí a kraj vyšla na 36 milionů korun.
                23:01
                Nejlepší rybáři světa na Vltavě
                 Nejlepší rybáři světa loví tento týden na Vltavě a Malši. Do jižních Čech se po deseti letech vrátilo seniorské mistrovství světa v lovu ryb na umělou mušku. Na řekách a nádržích závodí ženy a muži z 12 zemí. V různých revírech chytá ryby 120 závodníků.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 22. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám