26 minut

17. května

Obsah dílu

Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

Části dílu

01:04
Změny v rozdělování sdílených daní
  Svaz měst a obcí kritizuje vládní návrh na nové rozdělování sdílených daní. Podle vlády má přinést spravedlivější systém pro kraje. Podle Sdružení místních samospráv ale úprava připraví o část příjmů na 5800 obcí.
  03:45
  Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku
   Krajský soud v Ústí nad Labem nepokračuje v hlavním líčení v kauze rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku z léta roku 2022. Podle soudu není možné rozhodnout, jestli obžalovaný trestní proces vnímá a ani přijmout jeho přiznání.
   04:46
   Škoda po požáru skladu olejů
    Na 40 milionů korun odhadli vyšetřovatelé škodu, kterou způsobil včerejší požár skladu olejů v Kladně. Jeho příčiny teď zjišťuje policie. S ohněm bojovala až stovka hasičů, vyhlášený byl zvláštní, tedy nejvyšší poplachový stupeň.
    05:07
    Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty
     Zrekonstruovaná chata Bohumila Hrabala se v sobotu poprvé otevře lidem na festivalu Hrabalovo Kersko.
     07:31
     Vrcholí festival Open House Praha
      O víkendu vrcholí festival Open House Praha, který návštěvníkům otevírá běžně nepřístupné prostory. Koná se už podesáté. Letos nabízí přes stovku staveb různých architektonických stylů v soukromých i veřejných budovách.
      09:26
      Začíná festival muzejních nocí
       20. ročník Festivalu muzejních nocí startuje letos v Pardubickém kraji konkrétně ve Východočeském muzeu na Zámku Pardubice. V podvečer od 17 hodin pak své brány otevřelo 19 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.
       11:16
       Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště
        Peníze do obecní kasy a do budoucna i možnost levnější elektřiny. I takové benefity nabízí investor Dolnímu Dvořišti za výstavbu větrných elektráren. Svůj záměr tam chce přesunout poté, co neuspěl v Rožmberku nad Vltavou.
        13:11
        Regulace sdíleních koloběžek a kol
         Praha připravila návrh na regulaci sdílených koloběžek a kol na celém území metropole. Návrh počítá mimo jiné s poplatkem za stání a také s pokutami za špatné parkování.
         15:24
         Stát prodává zámek Štiřín
          Stát prodává zámek Štiřín v okrese Praha-východ. Minimální cena je 3 miliardy a 300 milionů korun. Uvedl to majetkový úřad. Elektronická aukce začne 11. září v poledne a skončí o dva dny později.
          15:52
          Mládě orangutana je samec
           Mládě orangutana sumaterského, které se narodilo v pražské zoo na počátku května, je samec. Potvrdily to genetické testy.
           16:11
           Otevření nového úseku D49 v ohrožení
            V ohrožení je letošní termín otevření úseku dálnice D49 Hulín-Fryšták. Důvodem je právní spor o stavební povolení. Zrušil ho Nejvyšší správní soud poté, co vyhověl spolku Děti Země. Ministerstvo dopravy se teď bude muset s námitkami spolku znovu vypořádat.
            16:45
            Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu
             Referendum o hazardu. Prosadili si ho obyvatelé Chrášťan, když se dozvěděli, že tamní radnice umožnila stavbu dvou kasin a podepsala s jejich provozovateli smlouvu o spolupráci.
             18:02
             Zájem o lestí školky roste
              Zájem o lesní školky roste a dětí, které podobné instituce navštěvují, každoročně přibývá. Zvyšuje se proto i počet školek, nejvíce na Vysočině.
              19:55
              Začíná festival Jižní svéráz
               Už za pár hodin začne v Českých Budějovicích nultý ročník multižánrového festivalu Jižní svéráz. Jedná se zároveň o první akci, která představuje jihočeskou metropoli jako Evropské hlavní město kultury 2028.
               21:37
               Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně
                O víkendu budou dobrovolníci v Krkonoších sbírat odpadky po turistech. Ve Špindlerově Mlýně začali s úklidem pracovníci ski resortu, správci národního parku i školáci už dnes. Cílem je zbavit hory nepořádku po zimě.
                23:15
                Úklid během hokejového šampionátu
                 V souvislosti s hokejovým mistrovstvím mají víc práce i úklidové služby. Jen poblíž vysočanské arény se za Pražské služby střídá denně třicítka lidí rozdělená do tří směn.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 20. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám