26 minut

30. dubna

Část: Nedostatek zdravotního personálu

Obsah dílu

Turismus v Česku je na vzestupu — Historicky největší železniční zakázka — Nejasnosti kolem pálení čarodějnic — Pálení čarodějnic na Ladronce — Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko. — Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu — Noční zákaz vjezdu do centra Prahy — Požár u Horní Cerekve — Nedostatek zdravotního personálu — V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů — Umělá inteligence otestuje zdraví krav — Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům — Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála — Zvoníci pečují o historické zvony

Části dílu

01:06
Turismus v Česku je na vzestupu
  Česko trhá návštěvnické rekordy – roste počet ubytovaných turistů. A letošní letní sezóna má být opět rekordní. Důvod k radosti ovšem zatím podle CzechTourismu není. Stále totiž chybí stovky tisíc turistů ze zahraničí.
  03:33
  Historicky největší železniční zakázka
   Praha a Středočeský kraj chystají zhruba šedesátimiliardový tendr na nového vlakového dopravce. Obsluhovat má od roku 2029 hlavní příměstské linky. Součástí soutěže bude i nákup nových vlaků včetně jejich údržby.
   05:49
   Nejasnosti kolem pálení čarodějnic
    Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů. V rizikových krajích tak platí zákaz rozdělávání ohňů. Například středočeští hasiči včera zakázali i pálení čarodějnic. Hejtmanství pak jejich výklad upřesnilo. Nařízení se týká míst ve vzdálenosti menší než 50 metrů od lesa nebo souvislého trávníku.
    07:58
    Pálení čarodějnic na Ladronce
     Už tradičně se čarodějnice budou pálit před osmou hodinou také v Praze na Ladronce. Přípravy i program tam letos ovlivnil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v metropoli
     09:31
     Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko.
      Jako na jediném místě v Česku tady automaticky začínají platit omezení, pokud meteorologové varují před zvýšeným rizikem vzniku požáru. Je to reakce na předloňský rozsáhlý požár, který v Českém Švýcarsku poničil přes jeden tisíc hektarů lesa.
      11:30
      Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu
       Zákrok těžkooděnce na koni při sobotním festivalu Majáles v Praze, který jste právě viděli, prověřuje policie. Ta na akci zasahovala kvůli potyčkám účastníků s pořadateli, kteří přestali vracet zálohy na kelímky. Odbor vnitřní kontroly vyhodnocuje přiměřenost úderu obuškem v situaci, kdy lidé na policistu vulgárně pokřikovali a tahali za uzdu jeho koně.
       12:04
       Noční zákaz vjezdu do centra Prahy
        Obyvatelé Prahy 1 se můžou vyjádřit k chystanému nočnímu zákazu vjezdu do části Starého Města. Radnice umístila do ulic dopravní značky už loni v listopadu, hlavní město ale zákaz ihned zrušilo. Současný návrh vznikl podle radního Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly po dohodě s vedením metropole. Platit by mohl od léta.
        12:27
        Požár u Horní Cerekve
         13 hasičských jednotek a také vrtulník s vodním vakem zasahují u Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Podle starosty města pracovali v blízkosti lesa dělníci na železniční trati a svařovali tam. Oheň se už rozšířil i na plochu lesa, která byla osázená teprve nedávno.
         12:52
         Nedostatek zdravotního personálu
          V nemocnicích a ambulancích chybí až 4 000 sester. Kromě nich ale třeba i zdravotničtí záchranáři nebo radiologičtí asistenti. Některé nemocnice se proto snaží budoucí zaměstnance nalákat už při studiu, a to formou různých stipendií. Zájem ale většinou není tak velký, jaký by nemocnice potřebovaly.
          14:56
          V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů
           Krajská zdravotní, největší poskytovatel lékařské péče v Ústeckém kraji, otevírá dva nové urgentní příjmy — v Chomutově a v Děčíně. Urgenty by měly urychlit příjem pacientů s akutními obtížemi. Podle lékařů na ně často ale míří i lidé kvůli banálním zákrokům.
           16:51
           Umělá inteligence otestuje zdraví krav
            Rezistence na antibiotika se nezvyšuje jen u lidí ale také u zvířat. Upozorňuje veterinární správa. Někteří farmáři se tomu snaží předejít speciálními testy mléka. Jsou ale časově náročné. Složitější v době, kdy pracovníci v zemědělství už tak chybí. Pomoct by mohla umělá inteligence.
            18:54
            Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům
             Vleklé debaty o výstavbě parkovacího domu na sídlišti Máj. Radnice chce jeho vybudováním ulevit téměř pětadvaceti tisícům tamních obyvatel. Někteří z nich denně hledají volné místo i několik desítek minut. Opozice ale nesouhlasí se změnou územního plánu a vadí jí poloha parkovacího domu.
             21:10
             Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála
              To by se mělo na podzim více než po dvaceti letech znovu otevřít, a to jako multižánrový prostor. Scéna byla mimo provoz od roku 2002, kdy ji zasáhly povodně. Program, který divadlo na první den provozu tedy 3. října chystá, představili organizátoři už dnes.
              23:02
              Zvoníci pečují o historické zvony
               Čeští a moravští zvoníci pečují o zvony mimořádné historické hodnoty. Dnes měli sraz v Holicích na Pardubicku.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               2. května

               Přehled dílů

               4591 dostupných
               Stopáž26 minut

               15. července

               Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. července

               Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. července

               Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               9. července

               Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               8. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               4. července

               Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

               4. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               3. července

               Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

               3. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               2. července

               Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

               2. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               1. července

               Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

               1. 7. 2024 na ČT1

               Napište nám