26 minut

30. dubna

Část: Pálení čarodějnic na Ladronce

Obsah dílu

Turismus v Česku je na vzestupu — Historicky největší železniční zakázka — Nejasnosti kolem pálení čarodějnic — Pálení čarodějnic na Ladronce — Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko. — Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu — Noční zákaz vjezdu do centra Prahy — Požár u Horní Cerekve — Nedostatek zdravotního personálu — V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů — Umělá inteligence otestuje zdraví krav — Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům — Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála — Zvoníci pečují o historické zvony

Části dílu

01:06
Turismus v Česku je na vzestupu
  Česko trhá návštěvnické rekordy – roste počet ubytovaných turistů. A letošní letní sezóna má být opět rekordní. Důvod k radosti ovšem zatím podle CzechTourismu není. Stále totiž chybí stovky tisíc turistů ze zahraničí.
  03:33
  Historicky největší železniční zakázka
   Praha a Středočeský kraj chystají zhruba šedesátimiliardový tendr na nového vlakového dopravce. Obsluhovat má od roku 2029 hlavní příměstské linky. Součástí soutěže bude i nákup nových vlaků včetně jejich údržby.
   05:49
   Nejasnosti kolem pálení čarodějnic
    Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů. V rizikových krajích tak platí zákaz rozdělávání ohňů. Například středočeští hasiči včera zakázali i pálení čarodějnic. Hejtmanství pak jejich výklad upřesnilo. Nařízení se týká míst ve vzdálenosti menší než 50 metrů od lesa nebo souvislého trávníku.
    07:58
    Pálení čarodějnic na Ladronce
     Už tradičně se čarodějnice budou pálit před osmou hodinou také v Praze na Ladronce. Přípravy i program tam letos ovlivnil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v metropoli
     09:31
     Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko.
      Jako na jediném místě v Česku tady automaticky začínají platit omezení, pokud meteorologové varují před zvýšeným rizikem vzniku požáru. Je to reakce na předloňský rozsáhlý požár, který v Českém Švýcarsku poničil přes jeden tisíc hektarů lesa.
      11:30
      Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu
       Zákrok těžkooděnce na koni při sobotním festivalu Majáles v Praze, který jste právě viděli, prověřuje policie. Ta na akci zasahovala kvůli potyčkám účastníků s pořadateli, kteří přestali vracet zálohy na kelímky. Odbor vnitřní kontroly vyhodnocuje přiměřenost úderu obuškem v situaci, kdy lidé na policistu vulgárně pokřikovali a tahali za uzdu jeho koně.
       12:04
       Noční zákaz vjezdu do centra Prahy
        Obyvatelé Prahy 1 se můžou vyjádřit k chystanému nočnímu zákazu vjezdu do části Starého Města. Radnice umístila do ulic dopravní značky už loni v listopadu, hlavní město ale zákaz ihned zrušilo. Současný návrh vznikl podle radního Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly po dohodě s vedením metropole. Platit by mohl od léta.
        12:27
        Požár u Horní Cerekve
         13 hasičských jednotek a také vrtulník s vodním vakem zasahují u Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Podle starosty města pracovali v blízkosti lesa dělníci na železniční trati a svařovali tam. Oheň se už rozšířil i na plochu lesa, která byla osázená teprve nedávno.
         12:52
         Nedostatek zdravotního personálu
          V nemocnicích a ambulancích chybí až 4 000 sester. Kromě nich ale třeba i zdravotničtí záchranáři nebo radiologičtí asistenti. Některé nemocnice se proto snaží budoucí zaměstnance nalákat už při studiu, a to formou různých stipendií. Zájem ale většinou není tak velký, jaký by nemocnice potřebovaly.
          14:56
          V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů
           Krajská zdravotní, největší poskytovatel lékařské péče v Ústeckém kraji, otevírá dva nové urgentní příjmy — v Chomutově a v Děčíně. Urgenty by měly urychlit příjem pacientů s akutními obtížemi. Podle lékařů na ně často ale míří i lidé kvůli banálním zákrokům.
           16:51
           Umělá inteligence otestuje zdraví krav
            Rezistence na antibiotika se nezvyšuje jen u lidí ale také u zvířat. Upozorňuje veterinární správa. Někteří farmáři se tomu snaží předejít speciálními testy mléka. Jsou ale časově náročné. Složitější v době, kdy pracovníci v zemědělství už tak chybí. Pomoct by mohla umělá inteligence.
            18:54
            Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům
             Vleklé debaty o výstavbě parkovacího domu na sídlišti Máj. Radnice chce jeho vybudováním ulevit téměř pětadvaceti tisícům tamních obyvatel. Někteří z nich denně hledají volné místo i několik desítek minut. Opozice ale nesouhlasí se změnou územního plánu a vadí jí poloha parkovacího domu.
             21:10
             Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála
              To by se mělo na podzim více než po dvaceti letech znovu otevřít, a to jako multižánrový prostor. Scéna byla mimo provoz od roku 2002, kdy ji zasáhly povodně. Program, který divadlo na první den provozu tedy 3. října chystá, představili organizátoři už dnes.
              23:02
              Zvoníci pečují o historické zvony
               Čeští a moravští zvoníci pečují o zvony mimořádné historické hodnoty. Dnes měli sraz v Holicích na Pardubicku.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               2. května

               Přehled dílů

               4590 dostupných
               Stopáž25 minut

               12. července

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. července

               Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. července

               Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               9. července

               Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               8. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               4. července

               Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

               4. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               3. července

               Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

               3. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               2. července

               Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

               2. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               1. července

               Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

               1. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               28. června

               Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

               28. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám